Niesymetryczne mięśnie twarzy

Witam. Mam 21 lat. Nie wiedziałem, do którego działu to dać. Mam dziwny problem, nie mogę nic o tym znaleźć. Nie jest to jakaś poważna sprawa jednak psuje troche estetyke twarzy. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mięśnie mojej twarzy jakoś dziwnie się układają - są niesymetryczne, niektóre z nich całkiem inaczej układają się z lewej strony twarzy niż prawej. Zaczęło się od prawej brwi. Kiedyś poczułem napięcie pod tą brwią, potem zauważyłem, że jest ona wyżej niż lewa i przez to napięcie nie mogłem jej opuścić. Potem to minęło ale pojawia się raz na jakiś czas. Do tej pory jednak prawa brew jest sztywna w porównaniu do lewej i ma o wiele mniejszy zakres ruchu. Następnie zaczęło się dziać na czole, całe życie miałem gładkie aż pewnego razu zauważyłem skośną bruzdę przebiegającą przez czoło z prawej strony. Z lewej strony czoło nadal było gładkie. Po pewnym czasie pojawiła się taka bruzda z lewej strony lecz przebiega pod innym kątem. Oprócz tego mięśnie ściągające brwi także są nie symetryczne. Ostatnio natomiast pojawiła mi się kolejna skośna bruzda - tym razem na podbródku i tylko z prawej strony. Wszystko to jest dość wyraźne i nadaje twarzy brzydką asymetrię. Nie są to zmarszczki mimiczne tylko takie bruzdy między mięśniami twarzy. Dodam, że nie mam tendencji do robienia min i wykrzywiania twarzy. Być może mój *problem* brzmi dziecinnie, sam się nie przejmowałem na początku ale zauważyłem, że oprócz mnie zupełnie nikt tak nie ma i teraz martwi mnie to. Co może być tego przyczyną? Czy może być to spowodowane jakimiś zaburzeniami neurologicznymi? Może mam uszkodzony nerw twarzowy? Czy da się coś zrobić żeby mięśnie mimiczne zaczęły mi prawidłowo pracować? Bardzo proszę o odpowiedź.

Piotr 2012-07-10, 15:58