Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Niedowład spastyczny połowiczy prawostronny

Niedowład spastyczny połowiczy prawostronny

Witam kochani, mam problem od 10ciu lat, mianowicie taki że w 2000 roku miałem wypadek komunikacyjny na motorze, przy prędkości okolo 70kmh spadłem z motoru i uderzyłem równolegle prawą stroną ciała w murek, mialem kask który pekł, doznałem obdarcia pleców, złamania wieloogniskowego żuchwy, krwawienia śródmózgowego, mialem takie szczęście że akurat za mną jechał ratownik z akwaparku który zdjął mi kask wylał krew z ust, wyciągnął język z gardła i zaczął reanimować już nie oddychającego, sam nie dawał zbytnio rady, i gdy tylko zacząłem jakoś oddychać to pobiegł po znajomego, kazał swojej żonie która jest pielęgniarką aby ze mną została ale nie przewracała na plecy tylko trzymała przewróconego na bok, ale widocznie zapomniala i podczas jego nieobecności obróciła mnie na plecy, chyba wtedy własnie wpadł mi ząb do tchawicy, gdy przybiegli mężczyźni to zastali mnie na leżącego na plecach i sinego, z powrotem zaczęli reanimację, która trwała do przyjazdu karetki, ci jak przyjechali to mnie zaintubowali i zabrali od razu na tomograf, po kilku dniach dopiero drugi raz prześwietlali mi kręgi i zauważyli mocno wysycony cień na wysokości ręgu c7 jak dobrze pamiętam, po tym dostałem jeszcze prawostronnego zapallenia płuc. Miesiąc leżałem nieprzytomny w śpiączce farmakologicznej. Po tym mam właśnie problem taki, nie wiem co mi dolega bo oprócz niedowładu mam dziwne drętwienia w kończynie niewładnej dolnej, gdy chodze troche dłużej zaczzyna mi drętwieć noga i mam napięcia mimowolne np. pięta ucieka mi na bok (kiedyś zwichnę nogę przez to) , proszę błagam napiszcie co mi dolega jak rozmawiać z lekarzem jak to nazwać, lekarz mi przepisał baklofen, mydokalm, myolastan, każde z tych leków przynosiły skutki odwrotne, było jeszcze gorzej z tymi napięciami mimo wolnymi tak jakbym jeszcze bardziej osłabiał chore mięśnie, proszę pomocy! :( mam 27 lat, czasem mam też zrywy nerwowe w ręce drgania, będę zaglądał tu codziennie, przepraszam jeśli znajdą państwo jakiś błąd ort.

Łukasz 2011-01-02, 20:54

W zasadzie należy pokazać neurologowi jak wygląda taki chód. Nie widząc trudno mi to również ocenić. Przepisane leki wydają się być prawidłowe. Czy mógłby Pan przepisać najświeższy wynik badania obrazowego głowy, może uda mi się powiedzieć coś więcej.

neuron 2011-01-02, 22:19

Jeżeli chodzi o zapis EEG to jest prawidłowy, mam prawostronny niedowład kończyn i prawostronne stłuczenie czaszkowo mózgowe też od prawej strony, nie mam stwierdzonej epilepsji ale mimo to biorę od 8 lat leki przeciw padaczkowe z zalecań lekarskich, aktualnie zażywam Neurotop 300 rano i wieczorem po 300, wczesniej bralem 600 2x dziennie, poszukam opisu z tomografi czaszki który był w 2002 roku, później nie robiłem. A moźe powinienem?

Łukasz 2011-01-03, 06:18

Moja Tomografia Komputerowa: Układ komorowy oraz rowki mózgowe nieznacznie szersze w stosunku do wieku pacjenta (zanik pourazowy?). Innych zmian nie wykazano.
EEG: Zapis prawidłowy
------------------------------------------

Tyle z badań które odbyły się w 2001 roku TK, pod koniec stycznia tego roku mam wizytę u neurologa więc poproszę go o skierowanie na tomograf i eeg. Przedstawie mu dokładnie to dziwne drętwienie w nodze jak ono wygląda, ostatnio strasznie boli mnie głowa od kilku dni czuje ból w skroniach i w czole, głownie gdy coś mnie rano obudzi i się mocno zestresuje, wtedy cały dzień mam taki ból, czuję się osłabiony. Ja sam podejrzewać zaczynam ,ze problem z tym drętwieniem nogi gdy chodzę na dalszy dystans jest skutkiem kręgosłupa, mam skrzywienie prawostronny odcinka lędźwiowego, może coś w nim się dzieje, też to powiem neurologowi.

Łukasz 2011-01-04, 15:47

Mam dokładny opis na wypisie z pierwszego szpitala zaraaz po wypadku i opis TK głowy szczegółowy, opis ten jest w postaci graficznej bo strasznie dużo pisania bym miał, proszę skopiować link podany w nawiasach i wkleić go do paska adresu przeglądarki wtedy otworzy się obraz, gdy się otworzy należy kliknąć na nim raz w celu powiększenia ( http://img40.imageshack.us/f/rtuj.jpg/ )

Łukasz 2011-01-04, 16:49

Dziękuje za te informacje. Niestety uraz był ciężki i znaczny, zatem takie objawy, jak Pan opisuje mogą występować. Całe szczęście, że Pana stan się poprawił i może Pan tu pisać. Proszę udać się na konsultację do neurologa, pokazać ten chód, powiedzieć o wszystkich wątpliwościach swoimi słowami (to częściej pomaga postawić prawidłowe rozpoznanie).

neuron 2011-01-04, 18:35

Prędkość z jaką uderzyłeś w przeszkode musiała być znacznie większa skoro doznałeś tak ciężkiego urazu czaszkowo mózgowego, był to uraz 3 stopnia najcięższego w skali glasgow, dziwie się że nie miałeś trepanacji czaszki, być może obrzęg był natychmiast leczony farmakologicznie. Napiszę krótko, to cud medycyny że Cię z tego wyciągnęli, i szczęście że znaleźli się ludzie którzy wiedzieli jak postępować w takim przypadku

magister 2011-01-16, 18:57

Oprócz tych urazów mam kłopoty z wsteczną pamięcią, nie pamiętam tego wypadku, nie pamiętam kto był kierowcą, bo jechało nas dwóch, drugiej osobie nic się na szczęście nie stało, zdołała wstać o własnych siłach, jutro ide własnie do neurologa, dzięki za wskazówki

Łukasz 2011-01-28, 00:46

Witam,największym darem to życie i na pewno się cieszysz że żyjesz ,tylko aby tak bardzo nie bolała ...wiara czyni cuda .Bóg Jezus jest naszym Największym lekarzem ,proś a otrzymasz odpowiedzi na pytania,jesteś wybranym przez Boga Jezusa i Jezus się Tobą posługuje abyś dzielił się tym co przeżyłes i dzięki Bogu Jezusowi zyjesz zobacz jezus-jest-droga.blog.onet.pl

Ula 2013-01-28, 13:13