Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Niedowład nóg a mózgowe porażenie dziecięce

Niedowład nóg a mózgowe porażenie dziecięce

Witam,
Mój problem jest bardzo złożony. Jestem pod opieką neurologa, ale niestety jest to bardzo grubiański w obyciu lekarz, który nie ma dostatecznej wiedzy ,a przede wszystkm chęci ,aby udzielić mi odpowiedzi na moje pytania. Rozpoznanie mojej choroby to MPD-mózgowe porażenie dziecięce. Jednak wiele osób nie zgadza się z tą diagnozą, uważając mój przypadek za dość nietypowy. *Choraobą* są objęte nogi, rece mam zupełnie sprawne,w kwiesti intelektualnej także nie stwierdzono żadnych ubytków. Ostatnio byłam na badaniu rezonansu magnetycznego głowy i kręgosłupa. W struktórze móżgu nie wykryto żadnych zmian. Neurolog, do którego chodzę prywatnie twierdzi ze przyczyna mojej niesprawności moze byc umiejscowniona nie w mózgu, ale rdzieniu kręgowym czy w pojedyńczym nerwie czy tez zespole nerwów-czyli nerwach obwodowych. Niestety neurolog z nfz nie zechciał zlecic mi badania przewodnictwa nerwowego, twierdząc ze mpd zostało stwierdzone lata temu i nie ma podstaw by myśleć inaczej i rozpatrywac przyczyny. Głównie chciałam zapytać jaka może byc przyczynauszkodzenia rdzenia kregowego czy nerwów. I czy jest choroba podobna cechami charakterystycznymi do mpd. Lata obracam sie wokół ludzi z tą chorobą i odnosze nieodparte wrażenie,że mój przypadek różni sie od innych. Rehabilianci mają duże problemy z rehabilitacją mnie, nie chodzi tu o sprawność fizyczną, bo całkiem nieżle poruszam sie o kulach, ale o idiomy, i różne zależności w pracy mięsni które raz występują wpisując mnie w mpd a raz nie.
Mam równiez problem związany z nerwami odpowiedzialnymi za unerwienie brzucha. Mianowicie gdy robi sie zimno na dworze nei jestem w stanie chodzić. Niska temperatura powoduje bolesny skurcz głównie wewnętrznych mieśni brzucha ,ale równiez i nóg. Pragnę nadmienic ze nie mam zbytnio wzmożonego napięcia mięśniowego ( raczej obnizone) i nie mam spastyki męśni. Skurcze te paraliżują moje ciało i uniemożliwiają mi poruszanie sie,są bardziej uciążliwe niż poruszanie sie o kulach. Może Pan ma jakiś pomysł co mogłabym z tym zrobić, czy jest jakieś badanie, które wyjaśniłoby dlaczego te nerwy działają z wzmożoną pracą.
Mam jeszcze jedno pytanie.O czym świadczą drgawki mięśni kończyn i twarzy w czasie wykonywania punkcji lędźwiowej? Czy punkcja może być przyczyną nieprawidłowej pracy mięśni?
Pozdrawiam,
Jadwiga.

Jadwiga 2009-12-27, 01:48