Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Niedowład lewej strony i napady padaczkowe przy marskości wątroby po udarze

Niedowład lewej strony i napady padaczkowe przy marskości wątroby po udarze

Witam jestem strasznie załamana moja mama 52lata ma Marskosc Watroby typu B w wyniku czego powstala Encyfalopatia Watrobowa. Mama byla na ostatnim etapie przygotowania do Transplantacji by wpisac ja na liste oczekujacyh.Niestety nagle zaczelo sie jej drastycznie pogarszac,skoczyla Bilillurbina,trafila na Ojom na dialize Albuminową (2 razy) wrocila na oddzial Neurollogiczny wygladal i czula sie dobrze ale tylko jeden dzien potem zaczely sie problemy z wstawaniem zamyslala sie,bolala ja glowa byla rozkojarzona.Okazala sie ze ma nie dowlad w lewej stronie i prawdopodobnie udar niedorwienny,niestety to sie potwierdzilo trfila na Ojom poudarowy,byl z nia kontak,sama jadla ale uciekaly jej oczy.I zaczely sie ostre napady padaczkowe lewej strony strasznie ja wykrecalo,serce mi pekalo jka na nie patrzylam,lekarze podali jej wszystki kroplowki mozliwe,w jej stanie zdrowia,ale nic nie ustapilo.Zdecydowano ja podlaczyc po respirator i uspic,taki ustapily.Nie wiem czy jest jakakolweik szansa zeby ja uratowc w tym stanie,nie wiem czy nas slyszy i czuje bo ma niedowlad.Rok temu pochowalismy Ojca,jestem zalamana,Swueta sie zbilzaja a my tylko sie modlimy zebu bog nam jej nie zabral.Odchodze od zmyslow pomozcie

Sandra 2011-12-19, 21:32

Witaj
czasami uszkodzenie mózgu, a takim przecież jest udar powoduje że część komórek uszkadza się już trwale, natomiast niektóre z nich uszkodzone sa źródłem nieprawidłowych sygnałów dla innych i stąd napady padaczki. miejscowienie udaru w pewien sposób warunkije co sie będzie działo z pacjentem, nie wiem jak jest z Twoją mamą i gdzie ten udar sie dokonał.
Jeśli napady sie przedłużają i nie reaguja na leki, wtedy żeby chronić chorego i jego mózg, czasami stosuje sie taka farmakologiczna śpiączkę, poptem powoli włacza leki i powoli wybudza chorego.
W takim krótkim okresie od wystapienia udaru niewiele mozna powiedzieć co dalej będzie. Trzeba na to kilka dni a tak właściwie to około 14 dni. Dopiero po taki czasie stan mózgu stabilizuje sie i można prognozować co do dalszego przebiegu choroby.
Udar jest stanem bardzo dynamicznym, to nie jest tak że udar dokonuje sie i dalej to juz jest to co po udarze. Czasami rozwija sie i zmienia przez kilka dni.
Wracając do setna, to że Twoja mama ma teraz napady nie przesądza o tym czy b edzie źle czy dobrze, pewnie że stanowi powikłanie udaru ale jeszcze raz mówię- za wcześnie na poważną prognozę. No chyba że lekarze wiedzą z TK że udar jest duży.
Jestem neurologiem, przypadkiem zobaczyłem Twój wpis i przykro mi sie zrobiło że taki problem spotkał Cie przed świętami.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz

Pozdrawiam

jarek 2011-12-19, 21:48

Dziekuje za odp, a czy ona nas slyszy rozumie,czuje nasza obecnosc? Jest wogole szansa aby sie wybudzic w jej stanie,i jak dlugo lekarze podtrzymuja wogole tak chorych w stanie spiaczki?

Sandra 2011-12-19, 23:05