Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Niedowład lewej nogi, syndrom opadającej stopy a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Niedowład lewej nogi, syndrom opadającej stopy a zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa

Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony, przestrzenie podpajęczynówkowe prawidłowe.
Ogniska (ponad 10) i strefy wysokiego sygnału w obrazach PD, T2 i Flair oraz niskiego sygnału w obrazach T1 zlokalizowane okołokomorowo w obu półkulach mózgu oraz w ciele modzelowatym.
Ognisko malacyjne śr.1cm w prawej półkuli mózdżku-pourazowe? Poza tym zmian ogniskowych podnamiotowo nie stwierdza się.


Rezonans kregosłupa ledzwiowo- krzyżowego w iodcinkach Th11-S3 wykonana w sekwencjach TSE w obrazach T1- i T2 -zależnych oraz sekwencja z saturaxcja tłuszczu.

Na poziomach Th11/12 , Th 12/L1, L1/2 oraz L4/5 i L5/S1 stwiardza się zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykregowego pod postacią jego dehydrytacji z następowym obniżeniem wysokości przestrzeni międzykręgowych na poziomach Th11-L2.
Guzek Schmorla w blaszkach granicznych trzonów kręgów Th11-L1. Na poziomie L1/2w przedniej części górnej blaszki granicznej widoczny nieco większy ubytek : zmiana otoczona sklerotyczna obwódką ze zmianami zwyrodnieniowymi szpiku ( stłuczeniem) wokół zmiany - obraz niejednoznaczny - przebyty spondylidiscit? nietypowy guzek Schmorla?
Na poziomach L4/5 wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego z uciskiem na worek oponowy.
Na poziomie L5.S1 niewielka centralna przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego . Widoczne są również wyrośola kostne krawędzi trzonów i wyrostków stawowych powodujące zwężenie prawego zachyła i ucisk korzeni prawego nerwu rdzeniowego.


Mam 45 lat od 7 lat postępuje mi niedowład lewej nogi mam syndrom opadającej stopy . Zaczęło się podczas grania na hali w piłkę po ok. godzinie gry lewa noga zaczęła mi klapać i nie miałem nad nią kontroli , biegać praktycznie nie mogłem od tego momentu po upływie miesiąca po jakiś dwóch latach zacząłem mieć problemy z chodzeniem teraz po 7 latach chodzę można powiedzieć z wyrzutem lewej nogi do przodu . Teraz ma obwód łydki i uda mniejszy od prawej nogi gdzieś o 3 cm. blokuje mi się kolano przy schodzeniu ze schodów. jak przemęczę tą nogę to często mam bule w pachwinie przy zginaniu kolana podczas przysiadów mam ból pod kolanem.

Jeżeli to możliwe proszę o jakąs podpowiedź.Jestem leczony ale nie wierzę w moją chorobę.


z powazaniem

Krzysiek 2013-01-11, 11:37

Witam

Mój mąż ma również 45 lat i podobne objawy tzn opada mu lewa stopa, łydka jest szczuplejsza o ok 1-1,5 cm. Zanikł u niego również ruch wahadłowy lewej ręki. Objawy te zauważyłam jakieś 4 miesiące temu, ze względu na długie kolejki do specjalistów i specjalistycznych badań nie jest jeszcze zdiagnozowany(oczekuje na rezonans i badanie przewodzenia). Z tego co pamiętam kilka lat temu podczas meczu na hali doznał urazu (zerwania) mięśnia czworogłowego uda, krew spłynęła do kostki i zrobił się ogromny krwiak, z podejrzeniem zakrzepicy trafił do szpitala, ale nie przypuszczam, aby miało to jakieś znaczenie.
Jeśli ktoś podejrzewa, że może to być choroba wymagająca natychmiastowego leczenia proszę o informację może uda nam się zrobić badania na własny koszt we wcześniejszym terminie, aby jak najszybciej wykluczyć lub ewentualnie potwierdzić chorobę.

Jola 2013-01-12, 21:49

Mam 58 lat. W 2008 roku w grudniu opadła mi prawa stopa. Neurolog skierował mnie natychmiast na rezonans magnetyczny a po wykonaniu (oczywiście za własne pieniądze bo terminy półroczne) kontakt do neurochirurga i operacja. Im szybciej tym większa szansa na powrót do normalności. Dzisiaj nie biorę żadnych leków i nie pamiętam bólu. Pracuję i nie jeden trzydziestolatek przy mnie wysiada.

Janusz 2013-01-23, 20:03

Zaczelo sie od opadajacej stopy lewej,po dwuch latach i pobytu w szpitalach razem w trzech, i sanatorium rehabilitacyjnym i wykonaniu badan typu eng rezonans mag. tomografia kom. plynu muzgowo rdzeniowego, i wielu innych badan.Porady szukalem u neurohirurga i pieciu neurologow , to nikt nie potrafi postawic jednoznacznej diagnozy.Brak leczenia spowodowal pogorszenie sie mojego zdrowia do tego stopnia iz brak miesni w nogach powoli zaczynam odczowac slabnace rece oraz ogolny stan zdrowia podupadly plytki oddech itp.Dzisiaj jestem na wozku.

Andrzej 2013-06-04, 15:11

Witajcie,

Podobnie jak wiele z tu piszących osób, od kilku lat zmagam się z opadającą stopą. Ponieważ trudno zdobyć na ten temat rzetelne informacje, stwierdziłem, że spróbuję podzielić się swoim doświadczeniem na blogu opadajacastopa.pl. Liczę, że w ten sposób pomogę innym i być może sam dowiem się przydatnych dla mnie rzeczy, i sposobów radzenia sobie z opadającą stopą. Zapraszam do czytania, komentowani i sugerowania tematów!

Pozdrawiam,
Marcin

Marcin 2015-12-31, 10:06