Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Neurofibromatoza typu 2 a skład kosmetyku do włosów

Neurofibromatoza typu 2 a skład kosmetyku do włosów

Witam.
Od 14 lat choruję na Neurofibromatozę typu 2. Guzy mam między innymi na nerwach usznych, w kącie móżdżkowo rdzeniowym, do tego liczne oponiaki zewnątrz mózgowo i na głowie mam wyczuwalne guzki podskórne (w tych miejscach nie mam włosów). Chciałam zapytać specjalistę czy kosmetyk wcierany w skórę głowy jest w stanie odżywić mi moje znajdujące się tam guzy?
Konkretnie chodzi mi o maskę do włosów Henna WAX, do wcierania raz w tygodniu i spłukiwania po 30 minutach.
Jej skład:
Aqua, Cetearyl alcohol, Sodium Lauryl Sulfate, Methylparaben, Lawsonia Inermis Extract, Propylparaben, Citric Acid, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Nitrate, Magnesdium Chloride, Cl 15510, Cl17200, Cl 42090,, Cl 73015.
Bardzo proszę o odpowiedź czy tym sobie czasem nie zaszkodzę...

Justyna 2011-12-13, 19:21

Nie powinno to negatywnie wpłynąć na Pani zdrowie. Można stosować taką maskę do włosów.

neuron 2011-12-14, 21:35

Dziękuję a co z tym składnikiem SLS który tam jest? bo słyszałam, że jest rakotwórczy...

Justyna 2011-12-15, 09:12