Nawracające osłabienia mięśni

2 miesiące po urodzeniu dziecka zauważyłam u siebie osłabienie i zanik mięśni oraz przykurcze lewej strony ciała ( nie miałam siły utrzymać pustego kubka w ręce i mogłam chodzić tylko w butach na obcasie, bo tylko w takich mogłam utrzymać równowagę) Ten stan trwa już 2 lata. Rehabilitacja pomaga na 2-3 miesiące i wszystko wraca. Do tego zauważyłam,że osłabił mi się wzrok, mam problemy z pamięcią i koncentracją i ogólnie nie mam siły. Pracuję w Laboratorium - kiedyś mogłam pobierać krew nawet 2,5 godziny nic mi się nie działo a teraz po 1,5 godziny robi mi się słabo. Dodam,że jako niemowlę miałam asymetrycznie rozwinięte mięśnie nie rehabilitowane (słabsze po lewej stronie właśnie) a w okresie dojrzewania rozwinęła się u mnie skolioza prawostronna 92 stopnie i rotacja kręgosłupa typu *D* ( operowane) Lekarze zlecają mi zabiegi a ja bym chciała wiedzieć co to takiego.

Joanna G. 2011-10-23, 14:59

Po porodzie mogło dojść do pogłębienia się zmian w kręgosłupie. Skoro rehabilitacja przynosi na jakiś czas korzyść to jest to potwierdzenie. Powinna Pani cały czas kontynuować ćwiczenia w domu. A zlecone przez lekarza zabiegi kontynuować. Myślę, że więcej wyjaśni ortopeda.

neuron 2011-10-24, 13:03