Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Nawracające niedowłady lewej ręki i nogi

Nawracające niedowłady lewej ręki i nogi

Witam. Moja znajoma miała właśnie usunięty oponiak zatoki przystrzałkowej(prawa strona głowy), badanie CT i MR po operacji nie wykazują żadnych zmian, jednak w 6 dobie od zabiegu pojawiły się niedowłady lewej ręki, i nogi. Są to niedowłady tylko ręki, lub nogi i częściowo zaburzenia mowy. Badanie Dopplera tętnic szyjnych również jest poprawne. EEG nie wykazuje żadnych zmian. Niedowłady trwają od 20 min do około 1-2h. Ma ktoś pomysł co to może być luz w jakim jeszcze kierunku należałoby skierować leczenie ?

Zmartwiony 2012-04-24, 20:29

Należy wykonać echo serca oraz holter ekg. Ważny jest wynik badań laboratoryjnych, ewentualne zaburzenia krzepliwości krwi, do rozważenia powtórne badanie neuroobrazowe głowy.

neuron 2012-04-25, 20:34

Te badania również zostały zrobione i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Jedno co badanie MR wykazało dwa krwiaki jeden około 20 mm i drugi 30 mm. Po około 3 tyg pobytu w szpitalu napady ustąpiły, jednak teraz niepokoi mnie to czy te krwiaki wchłoną się. Dodam że w badaniu MR opisane zostały jako częściowo zhemolizowane. W jaki sposób to leczyć czy kontrolować ?

zmartwiony 2012-05-04, 17:35

Wskazana jest kontrola i to co zalecił w karcie informacyjnej lekarz. Nie wiem jakie leki Pan przyjmuje, ale należy stosować leki jak dotychczas. Kontrola w poradni neurologicznej za około 2-3 miesiące.

neuron 2012-05-10, 20:10

Dzieki za odp. po wizytę mam na październik dam mam nadzieje że będzie dobrze, bo praca z rehabilitantem daje naprawdę widoczne efekty.

zmartwiony 2012-05-13, 22:50