Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Nawracające mrowienie całego ciała

Nawracające mrowienie całego ciała

Witam, mam 20 lat. Od 11 do mniej więcej 17 roku życia miałem napady, ataki mrowienia całego ciała - z uczuciem niedowładu i lekkiego bólu przy poruszaniu. Zwykle zaczynały się od twarzy, stopniowo przechodziły na ręce, nogi, klatkę piersiową, gardło, język - utrudniając przy tym normalne czynności takie jak chodzenie, ruszanie się, oddychanie. W skrajnych przypadkach dochodziło też do uczucia szumów w uszach, mgły przed oczami. Trwały one od kilku minut do dwóch dni, po czym samoistnie ustępowały.
Miałem robione EEG, podstawowe badania krwi, EKG, testy alergologiczne - wyniki były w porządku.

Przez wiele lat lekarze sugerowali mi nerwicę, ja jednak byłem przekonany o ich błędnych przypuszczeniach.

Po latach choroba ustąpiła, by pojawić się tydzień temu. Tym razem do objawów dochodzą zawroty w głowie i ogólne zmęczenie. Ciężko wstać mi z łóżka. Jestem praktycznie wrakiem człowieka. Oprócz zawrotów mam także ból - co w moim przypadku jest rzeczą nową, bo w życiu nie bolała mnie głowa.

Co o tym Państwo sądzą?

M 2010-12-19, 12:14

Najlepiej udać się do neurologa, niech po badaniu neurologicznym rozważy konieczność wykonania badania obrazowego głowy, ewentualnie kręgosłupa. Może należy także powtórzyć badanie EEG.

neuron 2010-12-20, 18:48

Z doświadczenia z przeszłości wiem , że lekarze nie są skorzy do wydawania skierowań na badania obrazowe głowy, EEG, kręgosłupa.

Wizytę będę miał jednak już jutro, więc napiszę jak mi poszło i jaka będzie opinia fachowca.

M 2010-12-20, 21:11

Po dłuższej nieobecności piszę post.
Zrobiono mi dwa badania rezonansem magnetycznym z kontrastem, do tego eeg i ekg. Wszystko wyszło w porządku. Drętwienie utrzymuje się przez cały czas do tej pory. Ma charakter okresowy. Jest przez kilka tygodni, potem zanika i tak ciągle. Morfologia krwi idealna, badania tarczycy, poziomu witamin, potasu, wapnia, itd również.
Jedyne odstępstwo od normy to zaniżony poziom testosteronu, który nie ma na objawy raczej najmniejszego wpływu.
Wykluczono neuropatię. Prawdopodobnie będę miał jeszcze badania w kierunku boreliozy i badania kręgosłupa, a być może też próbę tężyczkową.

M 2012-03-06, 19:01

Moim zdaniem, to co dzieje się z Tobą, przy bardzo dobrych wynikach badań lekarskich są to objawy przebudzenia duchowego.
Wpisz w google : *Rose of Scharon*. Znajdziesz tam na stronie wytłumaczenie swoich dolegliwości. Najpierw dobrze poczytaj, zanim podejmiesz leczenie chemicznymi lekami. Przy przebudzeniu duchowym są wyjątkowo niewskazane. Jest to strona bardzo bogata w wiedzę osoby doświadczonej przebudzeniem, opisującej swoje przeżycia w celu dzielenia się i uświadamiania tych, którzy doświadczają tego, nie mając możliwości dotarcia do wiedzy, nie ma na ten temat literatury. W Polsce szczególnie a na świecie mało który lekarz słyszał o tych objawach przy jednoczesnych bardzo dobrych wynikach badań nie wskazujących na jakiekolwiek dolegliwości. Na początek poczytaj* Kundalini* i *Zmiany w DNA* i Nasze doświadczenia a szczególnie założycielki strony Wiesławy.
Pozdrawiam serdecznie.
Powodzenia.

echo 2012-05-14, 16:14

Tak należy właśnie wykonać próbę tężyczkową, oznaczyć wapń zjonizowany i ewentualnie PTH.

neuron 2012-05-15, 18:02