Nagły niedowład kończyn

Kobieta 37 lat, bez istotnej przeszłości chorobowej nagle w ciągu 15-stu minut straciłą władze w rękach i w nogach. Czuje dotyk i ból ale nie czuje ciepła i zimna. Wykonane TK głowy nie wykazało zmian. W pierwszym szpitalu stwietrdzono na podstawie badań MRI rdzenia szyjnego, że to udar niedokrwienny w odcinku C3/C4 do C6/C7. Zastosowano Actilyse, bez powodzenia. Zlecono depplerowskie badani tętnic dogłowowych. Nie stwierdzono istotnych hemodynamicznie zwęzeń w zakresie badanych tętnic. Morfologia i mocz także w normie. Następnie pacjętka została przewieziona do innego szpitala Gdzie najpierw stwierdzono chrobe crosfielda jacoba, następnie że to jednak nie to tylko góz koło rdzenia kręgowego w okolicy kręgów szyjnych, póżniej, że to wirus ale niewiadomo jaki a ostatnia diagnoza to zapalenie rdzenia kręgowego w okolicy kręgów szyjnych. Wdrożono leczenie sterydami kilkudniowe i od dzisiaj immunoglobuline w kroplówce. I to wszystko w ciągu 3 trzech tygodni. Stan pacjętki bez poprawy. prosze o pomoc.

patrycja 2010-10-14, 19:11

Niestety nie jestem w stanie pomóc. Postawione diagnozy są różne, a ja nie mam żadnych danych klinicznych (mimo że starała się Pani to zgrabnie ująć), nawet możliwości zbadania. Można jeszcze wykonać MR głowy, bo widzę, że wykonano jedynie CT.

neuron 2010-10-15, 17:38