Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak kostny w trzonie kręgu Th9

Naczyniak kostny w trzonie kręgu Th9

Stwierdzono u mnie ognisko naczyniaka kostnego wielk. około 15-18 mm w trzonie kręgu Th9. Czy jest to groźne?














Krystyna 2011-08-01, 19:39

Taką zmianę naczyniową powinien ocenić neurochirurg, ze względu na jej rozmiary. Ważną informacją jest czy jest to zmiana objawowa.

neuron 2011-08-03, 00:25

A odczuwa pani ból tam gdzie sie znajduje naczyniak.

Darek 2011-08-03, 14:54

Do tej pory nie zwracałam na to uwagi i chyba tak naprawdę mnie to aż tak nie bolało. Myślę że to się zaczęło odkąd podźwignęłam w pracy duży ciężar i wtedy czułam jakby mi się kręgosłup z tyłu zwężył a potem rozszerzył. Na drugi dzień nie mogłam się w ogóle podnieść z łóżka. Doktor rodzinny powiedział że to tak może być przy podnoszeniu ciężarów więc nie zwracałam uwagi dopóki mi nie wyszedł stan zapalny w wynikach. Dostałam sterydy, silną dawkę i raptem zostały odstawione co spowodowało opuchnięcie moich stawów. Wtedy to już było tragicznie. Nie dostałam się do szpitala z powodu braku miejsc ale pani doktor kazała nadal brać sterydy tylko inaczej je zaleciła. i Jak na razie pomogło. Nie wiem czy to ma ze sobą jakiś związek dlatego popisuję to wszystko.

Właśnie zarejestrowałam się do mojej doktor po skierowanie do neurochirurga.

Zapomniałam dodać że czasami wchodzi mi jakiś ból w prawe biodro i wtedy nie mogę wysiąść z samochodu.

Krystyna 2011-08-03, 17:49

Al odzcuwasz ból tam gdzie masz naczyniak w trzonie kregu TH9.Odpisz

Darek 2011-08-04, 10:42

Ogólnie bolą mnie plecy ale nie na tyle żebym nie mogła pracować. Nie orientuję się gdzie jest trzon kręgu Th9 ale mnie boli trochę niżej, między dwiema łopatkami.

Krystyna 2011-08-04, 17:58

Mnie w łaśnie boli miedzy łopatkami Ja mam th10 naczyniak. I czasami kłuje .Co dziennie odczuwam ból.

Darek 2011-08-04, 22:05

Jeśli to jest taki przeszywający ból to ja na razie nic takiego nie odczuwam. Z opisu wynika że wokół niego nie ma miejsc chorych. Na razie byłam u swojej doktor rodzinnej i mówiła że trzeba obserwować chyba że coś się będzie działo to wtedy muszę udać się do specjalisty. Jadę jeszcze z moim wynikiem do Wrocławia i zobaczę co mi tam powiedzą. A czy ty Darek byłeś u specjalisty?

Krystyna 2011-08-05, 17:32

Byłem u specjalisty z tym naczyniakiem i powiedział mi że bym musiał mieć cementowanie naczyniaka bo niby od tego naczyniaka odczuwam bol.Ja mam rezonansie napisane ze sie znajduje sie ognisko o charakterze naczyniaka ale nie ma napisane jaki jest duzy.I właśnie nie wiem od czego mnie boli.

Darek 2011-08-05, 22:53

Coś tam wyczytałam na necie że polega to na wstrzyknięciu cementu w kręgosłup i ludzie doskonale po tym się czują. A skąd ty Darek jesteś?

Krystyna 2011-08-06, 19:45

Jestem z Wrześni wielkopolska 25 kmod gniezna i 50 km od poznania.

Darek 2011-08-06, 20:56

A jak tam dzisiaj u ciebie odczuwasz ból.A ile masz lat że masz problem z kregosupem.A jaka masz prace cieżka.Ja właśnie musze poczytac sobie o tym cementowaniu kregosupa i ciekawie jak szybko sie dochodzi do siebie.

Darek 2011-08-06, 21:04

Pracę mam bardziej fizyczną niż umysłową ale jeśli chodzi o dźwiganie to z tym jest różnie. zależy co wykonuję w danym dniu. Do emerytury mi zostało 10 lat więc nie wiem czy wytrzymam. Mnie bardziej boli po tomografii komputerowej niż przed. U nas żeby dostać się do neurochirurga to trzeba iść prywatnie na co niestety nie wszystkich stać. Ale to też można by było przeboleć gdyby to była jednorazowa wizyta. Po cementowaniu czytałam że ludzie czują się dobrze ale ile im potrzeba czasu na dojście do siebie i czy po tym można fizycznie pracować tego nie wiem.

Krystyna 2011-08-07, 15:30

Mnie boli miedzy łopatkami jakby pieczenie kłucie.A byłaś już ze swoim wynikiem u neurochirurga.Ja jade na konsultacje do neurochirurga 5 maja do łodz.Zobacze co ten powie Ja mam bóle co dziennie raz mocniej raz słabiej ale co dziennie.A ty jak sie czujesz.

Darek 2011-08-12, 22:10

Ja byłam ze swoim wynikiem u neurochirurga i powiedział mi ze z moim mogę żyć do starości ale muszę go za rok skontrolować. I jak na razie nie odczuwam bólu tylko czasami.

Krystyna 2011-08-14, 20:37

Strona: 1  2 |