Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Naczyniak kostny w trzonie kręgu Th9

Naczyniak kostny w trzonie kręgu Th9

Jak sie czujesz














Darek 2011-09-03, 11:36

Darku teraz czuję się dobrze ale po tej tomografii bolał mnie kręgosłup. Mam pracę raczej fizyczną i staram się jak mogę żeby nie dźwigać za dużo bo wtedy bolą mnie plecy jeszcze bardziej.

Krystyna 2011-09-13, 20:51

Cześć Krysia.
A odczuwasz ból tam gdzie masz tego naczyniaka,a nie pieka cię plecy.A u jakiego neurochirurga byłaś

Darek 2011-09-18, 11:49

Cześć Darek!
Jak na razie czuję się dobrze. Byłam wcześniej u neurochirurga w Legnicy i mi powiedział że trzeba tylko co roku się kontrolować. Pozdrawiam.

krystyna 2011-12-11, 17:58

Cześć Krysia.
JA mialem teraz robiony rezonans magnetyczny i wyszedł mi opis że mam naczyniaka w odcinku piersiowym kregosupa Th10 o rozmiarach 17mm - 18mm. Nie wiem czy to jest duzy naczyniak .
A pól roku temu miałem robiony rezonans magnetyczny kregosupa piersiowego i nie mialem opisany wielkosc naczyniaka tylko ze jest naczyniak .A teraz lekarz mnie wysłał na ponowny rezonans i zmierzyli mi naczyniaka 17 a 18mm. Bym musiał jeszcze raz sie przejechac do neurochirurga z tym wynikiem. Bo bóle odczuwm co dziennie.A u ciebie cos neurochirurg mówil cos na temat u ciebie tego naczyniaka. Pozdrawiam.

Darek 2011-12-11, 18:11

Cześć Darek!
Neurochirurg popatrzył na obraz naczyniaka na płytce i powiedział że nie jest u mnie groźny. Trzeba się tylko kontrolować co roku no i pytał mnie czy mnie boli. Mnie tak strasznie nie boli, czasami tylko czuję jakby jakieś zwężenie było jak się kładę na boku. W czerwcu mam ponowną tomografię więc zobaczę co wtedy mi doktor powie. Pozdrawiam.

Krystyna 2012-01-07, 21:49

Cześć Krysia
JA z moim nowyn rezonansem magnetycznym jade na wizyte do neurochirurga do konina.Nie wiem sam czy od naczyniaka mnie boli czy od zwyrodnienia. Ja co dziennie odczuwm bole, w odcinku piersiowym. Mój dr. obejrzał płyte i powiedział że naczyniak 17mm- 18mm nie jest aż tak duży i skierowal mnie na rehabilitacje. Ale ona mi nic nie pomaga.Ja wizyte u neurochirurga mam 20 stycznia dam ci znać co on na to. Ale widze że masz naczyniaka wielkości mojego.A jak sie czujesz .Pracujesz ogólnie czy co.A jak pracujesz to jaka masz prace. Dzwigarz coś. Napisze po wizycie . Pozdrowienia i życze tobie zdrowia.

Darek 2012-01-08, 22:17

Ja mam pracę raczej fizyczną. Staram się najmniej dźwigać ale nie zawsze tak mogę. Ostatnio też mnie plecy bolą, zwłaszcza jak śpię na nich. Nie bardzo mogę się wtedy podnieść. Ale póki co nie mogę sobie pozwolić na narzekanie tylko pracuję. Moja koleżanka jest po operacji kręgosłupa i też musi dźwigać. To są realia-masz jakiś inny dochód to możesz sobie pozwolić na siedzenie w domu czy chodzenie na rehabilitację. Nie masz to albo ty pokonasz choróbsko albo się wykończysz. W moim wieku nikt mnie nie przyjmie do pracy biurowej więc jak mnie będzie bardzo boleć że nie będę mogła wytrzymać to wtedy wezmę ketonal i do przodu albo z kolei wykończę żołądek. POzdrawiam ciebie Darku i innych chorych i życzę powrotu do zdrowia.

Krystyna 2012-01-26, 09:12

Witam wszystkich ja też mam naczyniaka na odcinku th9 2008 roku miał wielkość 14 mm a 2112 roku 17 mm gdy byłem u neurochirurga na konsultacji to powiedział ze nienadaje się do operacji a chodzę duż na recabilitację tylko masaże i byłem teraz pywatnie jak zobaczył mój rezonans to powiedził ze jak go nie zoperuję to przy cięzkiej pracy może mi pęknąc i wózek inwalicki nie wiem co robić.

marek 2012-07-15, 11:27

Witam!
Myślę, że trzeba się kontrolować a przy ciężkiej pracy tym bardziej. Ja też idę ponownie na konsultację i zobaczę co mi doktor powie.

Krystyna 2013-11-11, 20:13

Strona: 1 | 2