Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Mrowienie opuszków palców oraz drżenie powieki i mięśni

Mrowienie opuszków palców oraz drżenie powieki i mięśni

Witam
Na moje poprzednie pytanie nikt nie odpowiedzial Byc moze przyczyna byla jego dlugosc i zawilosc*) wiec teraz postaram sie skrocic
Po pierwsze wielu specjalistow juz nie raz mowilo mi ze mam nerwice i sama to czuje
Po drugie w przeszlosci (okolo 3 lata temu) zrobilam szereg badan: TK mozgu, Rezosnans rdzenia kregowego( mam zwezenie przestrzeni C5/C6 i osteofity) potencjaly wywolane, wizyty u neurologa Wszystkie te badania wykluczyly choroby somatyczne Wyniki w normie
Po trzecie i zwiazane z moim pyatniem niektore z licznych moich objawow powrocilo a mianowice :
-mrowia mnie opuszki palcow ( jeden dzien opuszek jednego palca, drugi dzien kolejny, potem kilka dni prawie wcale i potem znowu)Mrowienie jest bardzo delikatne ale zauwazalne i pulsujace Ponadto wydawalo mi sie ze przez 2 dni mrowil mnie maly kawalek stopy
zdarza mi sie
:ze drzy mi warga, powieka, pulsuja mi roznie miesnie, budze sie prawie co noc z przerazeniem i czasem czuje jakby mnie wtedy prad przeszyl
Na koncu moje pytanie Czy to sa objawy nerwicowe? -szczegolnie mrowienia opuszkow palcow? Nie moge w to uwierzyc i ciagle zadreczam sie ze to jest powazne bo jak niby moja psychika moze wplynac na to ze mam mroweinia i czy powinnam powtarzoc jakies badania sprzed 3 lat Co mam robic?O czym moga swiadczyc te mrowienia?Dodam ze od 3 miesiecy mam zimne stopy i dlonie (byc moze przyczyna to kamienna podloga w mieszkaniu) oraz czesto robia mi sie kaciki ust dlatego zazywam witamine B Innych objawow nie mam Czuje sie ogolnie dobrze z wyjatkiem tego ze jestem zestresowana
Pozdrawiam

Natalia 2011-02-28, 12:50

Takie objawy mogą być wynikiem wysokiego ciśnienia tętniczego krwi (co też może być związane ze stresem). Rozumiem, że wykluczono cukrzycę, zaburzenia elektrolitowe. W zasadzie takie objawy nie są charakterystyczne dla konkretnej jednostki chorobowej.

neuron 2011-02-28, 18:41

Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz
Pozdrawiam

Natalia 2011-03-03, 16:38