Mrowienie nogi od kolana do stopy

Witam
od 4 dni odczuwam mało intensywne mrowienie lewej nogi od kolana w dół choć zdarza się ,że i troszkę wyżej. Wcześniej bolał mnie paluch tej nogi ale nie wiem czy to można z tym wiązać bo od butów zrobił mi się tam nagniotek. Mrowienie nie odpowiada unerwieniu żadnego nerwu, przez te dni nie nasila się choć jak przeczytałam ,że takie parastezje może dawać tężec to jakby się nasiliły ale żadnych skurczów mięśni nie mam. Noga mnie nie boli, mam czucie, nie sinieje ani nie robi się blada czy chłodna. mrowienie raz pojawia się na stopie, raz na łydce ,raz przy kolanie. To nie jest drętwienie, to jest tak jakby gęsia skórka. Jak rano się budzę nie mam żadnych objawów. Nie odczuwam jakiegoś osłabienia mięśni choć często miewałam kontuzje kolan.
Jak np dużo chodzę i ze zmęczenia zgarbię się to odczuwam ból w lewej okolicy krzyżowej. Ostatni raz RTG miałam robione 3 lata temu i nic złego nie było.
Na początku lipca miałam robioną morfologię, elektrolity , glukozę i wszystko było wzorcowe.
Czasem miewam migreny ale nie biorę żadnych leków przeciw bólowych. Jestem osobą nerwową i często mam niespokojne nogi , jak siedzę ciągle nimi ruszam. Ostatnio miałam kilka sytuacji stresowych ale przecież wcześniej też takie miewałam i nic się nie działo.

Piszę bo boję się iść do lekarza. Boję się ,że to będzie jakiś nowotwór albo SM. Wiem ,że będę musiała iść do neurologa ale chciałabym chociaż wiedzieć czego się spodziewać bo o niczym innym nie mogę myśleć.

Dziękuję

Sylwia 2010-08-18, 11:39

Pani objawy nie wskazują na SM czy nowotwór. Prawdopodobnie to zmiany wynikające ze zwyrodnienia kręgosłupa. Radzę skonsultować się z ortopedą, warto powtórzyć rtg kręgosłupa, a najlepiej wykonać rezonans magnetyczny, wówczas będzie można stwierdzić czy zmiany zwyrodnieniowe powodują opisane objawy czy występuje ucisk na worek oponowy i ujścia nerwów rdzeniowych.

neuron 2010-08-23, 19:46

Ruszanie nogami może być objawem pląsawicy Huntingtona.

S. 2013-09-06, 12:51

Witam ja mam podobny problem tylko miałem delikatna kontuzje kostki i gdy już bo wszystko ok po tygodniu zaczęła mi noga mrowiec od kolana w dół i nie mogę np. Odciągnąć stopy do góry na taki poziom jak drugą. Gram już parę lat w piłkę nożna. Może mi ktoś doradzić co mam zrobić?

Sportowiec 2015-12-17, 20:44