Mrowienie nad górną wargą

Witam.

Od ok 2 tygodni mój mąż skarży się na to, że nad górną wargą, po prawej stronie ma takie uczucie jak po znieczuleniu dentystycznym, uczucie mrowienia. Odczuwa to tylko w tym miejscu ( dokładnie tam gdzie rosną wąsy). Poczytałam o tym troche i jestem przerażona!:( Starsznie się o niego boje. To co sama moge stwierdzić w wywiadzie, to to, że chyba nie jest to paraliż, gdyż nie ma bezwładu, może np zagwizdać, nic mu nie opada i nie stracił czucia. Jest to po prostu mrowienie. Nie promieniuje tez mu to nigdzie, ani na oko ani na policzki. Dziś zapisałam go lekarza ogólnego, choć obawiam się troche podejścia naszej służby zdrowia do takich przypadków oraz tego jak bardzo rozciągnięte będzie to wszystko w czasie. Pomóżcie mi prosze, jakie badania mogłabym wykonac na własną rękę, by przyspieszyć znalezienie przyczyny takiego stanu. Z informacji ogólnych ,mogę podać, że mąż ma charakter pracy siedzący i mało ruchu ale z powodu dość wysokiego poziomu cholesterolu, prowadzimy dość zdrową diete, od jakiegość czasu łyka też magnez i błonnik. Dodam jeszcze, choć nie wiem czy to może być powiązane, że jakiś czas temu, ok 2 miesiące, bolała go przez okres ok 2 tygodni głowa, ale nie jako ból samej głowy, tylko tak jakby skóra na głowie na czubku po prawej stronie, obszar wielkości dłoni. mówił ze tak go boli jakby miał tam siniaka albo sie uderzył. Potem to przeszło, ale moze to jest jakoś powiązane. Bardzo sie boje, jak mozemy najszybciej zdiagnozować co mu jest?? Prosze o pomoc:(

Katarzyna 2010-11-02, 09:12

Dodam jeszcze, że od 3 miesięcy mąż nosi aparat ortodontyczny na dolnych zębach. Nie wiem czy może to ma jakieś znaczenie.

Katarzyna 2010-11-02, 09:15

I jak z Twoim Mężem ?

Włodek 2015-05-19, 17:00

Miałam to samo, przeszło gdy uzupełniłam magnez - a już sobie wkręcałam stwardnienia rozsiane i boreliozy. Przejrzyj http://nerwica.vegie.pl tam masz o takich objawach.

Biszkopt 2015-07-11, 03:47

Witam
mam pytanie czy przeszło juz to mrowienie męzowi i co na to brał? pytam poniewaz mam podobny problem.

Anita 2018-04-02, 13:15