Forum neurologiczne » Urazy » Mrowienie głowy i wrażliwość skóry po uderzeniu w głowę

Mrowienie głowy i wrażliwość skóry po uderzeniu w głowę

Witam 3 tyg. temu zostałem uderzony kostką granitową w głowę, nie straciłem przytomności, miałem rozciętą skórę, w szpitalu mnie zszyli i zrobili RTG głowy, nie stwierdzili pęknięcia czaszki miałem tylko małą rysę na kości. Jakiś tydzień temu, kilka dni po zdjęciu szwów zacząłem odczuwać dziwne dolegliwości typu mrowienie głowy, uczucie drętwienia twarzy; fale ciepła, lekkiego pieczenia i pulsowania w okolicach rany oraz jakbym był lekko otępiały. Uczucie sztywności szyi rzadko występuje a bóle głowy prawie w ogóle oprócz lekkich, pojedynczych ukłuć bólu. Chirurg stwierdził że te objawy mogą występować przy odtwarzaniu się nerwu i żebym się nie martwił. jak długo one mogą trwać i czy powinienem się zgłosić do neurologa?

Karol 2011-07-29, 19:15

Objawy mogą występować do 4-6 miesięcy, związane są z gojeniem się rany. Jeśli brak niepokojących objawów tj. bóle z zawrotami głowy, nudności i wymioty to nie ma większych powodów do obaw.

neuron 2011-07-31, 23:39