Forum neurologiczne » Urazy » Mozliwosc krwiaka przewleklego po urazie glowy

Mozliwosc krwiaka przewleklego po urazie glowy

Witam
jestem mezczyzna 28 lat.
okolo 3,5 miesiaca temu upadlem i uderzylem glową w schodek betonowy przed drzwiami. Bylem wtedy na imprezie z alkoholem i nie wiem czy straciem przytomnosc, nikt mi tez nie mogl tego jednoznacznie powiedziec. Mialem sporego guza ktory schodzil dość długo. po 3 tygodniach zaczęły sie dziwne objawy,uczucie omdlewania,problemy z koncentracja, dziwne widzenie( niby normalne, ale troche dziwne jakby po wypiciu dwoch piw). Udalem sie do neurologa i poprosilem o skierowanie na tomografie glowy, zostala zrobiona po miesiącu od urazu i dala dobry wynik, brak zmian, prawidlowy obraz mozgowia. Zrobilem takze badania krwii i tsh pod kontrola lekarza rodzinnego i wyszly dobrze. Jedynie badanie rtg kregoslupa szyjnego dalo wyniki*zniesiona lordoza szyjna, reszta bez zmian*. u okulisty badanie ok, w tym badanie dna oka.
obecnie jestem 3,5 miesiąca po tym upadku, dokucza mi to dziwne widzenie, jakby po 2 piwach, brak koncentracji i uczucie ścisku głowy i kucia głowy. Uczucie ścisku glowy i kucia wystepuje czasem w ciagu dnia, nie jest to uczucie ciągłe, czasem się pojawia.
okolo 1.5 miesiaca temu byłem u psychiatry, zwiazku zaburzeniami lękowymi, on badal mnie tez neurologicznie i nic nie stwierdzil zlego. Stwierdził zaburzenia lękowe.

opis badania tomografii glowy miesiac po urazie:
*badanie tk glowy uwidocznilo mozg bez zmian ogniskowych,
struktury tylnego dolu czaszki prawidlowe,
uklad komorowy nieposzerzony
struktury linii srodkowej bez przemieszczen,
przestrzenie plynowe przymozgowe prawidlowe,
nie strwierdza sie cech krwawienia wewnatrzczaszkowego
kosci czaszki objete badaniem bez widocznych zmian urazowych
wniosek:prawidlowy obraz mozgowia.


chciałbym się dowiedziec czy moze wystąpić u mnie krwiak przewlekly lub inne pozniejsze nastepstwo urazu glowy? mam 28 lat, jestem mezczyzna
czy tomografia bez kontrastu wykonana miesiac po urazie jest wystrczajaca, czy ewentualny krwiak bylby juz widoczny? Czy krwiak moze sie rozwinąć po miesiącu i nie bylby widoczny na tamtym badaniu?
jest sens robic kolejne badanie tk lub moze rezonans ktory nie jest tak szkodliwy?
czy krwiak przewlekly tworzy sie od razu i po prostu daje pozniejsze objawy, czy tez moze wytworzyc sie pozniej, np po miesiacu i moje badanie tk by go nie ukazalo?

Rafal3net 2014-09-27, 13:06