Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Mocne bóle głowy i guzek z tyłu głowy

Mocne bóle głowy i guzek z tyłu głowy

Od urodzenia choruje na wodogłowie i mam założoną zastawkę Pudenza i od jakiegoś czasu odczuwałem u siebie silne bóle głowy i klatki piersiowej ale byłem u swojego lekarza neurologa który jest moim lekarzem prowadzącym i on po wykonaniu badania TK głowy oraz badania EEG nie stwierdził nic że zastawka nie działa i że jest wszystko OK.

Ale jeszcze mnie nurtuje jedna rzecz i nie wiem co mam zrobić a mianowicie mam z tyłu głowy mały guzek pod włosami byłem w 6 klasie szkoły podstawowej u chirurga i wydał skierowanie na RTG głowy i on powiedział że nie ma potrzeby żeby go usuwać jeśli mnie nie boli. Ale niestety teraz mam 21 lat i to mi strasznie dokucza i nie wiem do jakiego specjalisty mam się udać, ponieważ gdy mrugam oczami to mam takie wrażenie jakby mi pulsował i sam nie wiem czy to nie jest wpływ pogody ale jeśli rzeczywiście jest to wpływ pogody to by mnie tak często nie bolał i nie wiem co mam zrobić i jakie badania wykonać bardzo proszę o pomoc. Na Koniec dodam że od jakiegoś czasu mam także problemy z pamięcią i to duże i nie wiem na ile to jest poważne.

Sebastian 2009-11-16, 12:17

Jeśli chodzi o guzek kostny to należy go ocenić w tomografii. Może Pan poprosić prowadzącego neurologa o konsultację pod tym kątem wraz z poprzednim badaniem CT, jeśli jest potrzeba należy skontaktować się z neurochirurgiem. Jeśli zmiana jest mała to może warto ją obserwować, należy również wykluczyć oponiaka czy kostniaka.

Tomoo 2009-11-19, 13:16