Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Mnogie ogniska demielinizacyjne w istocie białej obu półkul mózgu

Mnogie ogniska demielinizacyjne w istocie białej obu półkul mózgu

Czy ktoś z państwa zna odpowiedź na moje wyniki MR
mnogie ogniska demielinizacyjne w istocie białej obu półkul mózgu okołokomorowe i podkomorowe w mniejszej ilości.














Sylwia 2011-05-06, 12:21

Bez objawów i dokładnych informacji trudno powiedzieć jaka jest etiologia zmian. Należy przede wszystkim wykluczyć SM.

neuron 2011-05-07, 23:58

Moja córka od 6 roku ma silne bule głowy wymiotuje hałas i zapach przeszkadza bule ma co półtora roku zrobiłam mr głowy wykazuje w istocie bialej obu polkul mozgu podkorowo obecnosc kilku ognisk pierwszej kolejnosci o charakterze zmian naczyniopochodnych do ewentualnego roznicowania ze zmianami demielinizacyjnymi srednica zmian nie przekracza 0/5 cm 2o10 bylo robione badanie nic sie nie dzieje prosze o rade

Obrucz tych buli glowy ma niskie cisnienie i szmer niewinny badanie bylo powturzone 2011 w lipcu bez zmian borelioza jest ok prosze o jwczakos porade co dalej boje wczesniej pisalam i zapomnialam dodac jakie ma badania curka

danuta 2012-02-15, 09:34

To mogą być bóle migrenowe głowy. Wiązać się ze zmianami niedokrwiennymi naczyniopochodnymi. Nie wskazuje to na SM. Warto skontaktować się bezpośrednio z neurologiem.

neuron 2012-02-26, 08:43

Co oznacza taki wynik:
badanie wykonano w sekwencjach echa spinowego oraz sekwencji FLAIR w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych, przed i po podaniu kontrastu.
W istocie białej okołokomorowej i podkorowej obydwu półkul rozsiane ogniska demielinizacyjne, dochodzące do wielkości 7 mm, bez cech wzmocnienia po podaniu kontrastu dożylnie. Poza tym intensywność sygnałów substancji szarej i białej mózgowia prawidłowa. W obrębie szyszynki drobna torbiel wielkości około 4 mm.

Barbara 2013-04-19, 15:10