Mioklonie w lewej ręce

Witam Panie Doktorze. Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie co to może być. Jestem kobietą,zdrową,mam 37 lat. Od około miesiąca mam mioklonie tylko w lewej ręce. Zaczęło się delikatnie w palcach,zwłaszcza gdy byłam zdenerwowana. Później zaczęło się stopniowo przenosić na całą rękę łącznie z barkiem. Zaczyna się też teraz w palcach lewej nogi. Dodam też że od ok.pół roku mam niewielki ubytek w polu widzenia w lewym oku. Nic poza tym mi nie dolega. Czy mogą to być objawy jakiejś konkretnej choroby?

Sylwia 2013-01-23, 22:25

Od dłuższego czasu lekarz nie udziela odpowiedzi na tym forum - niestety! Wszystkie odpowiedzi pochodzą od zwykłych forumowiczów. Taką osobą też ja jestem i chyba dzieliłam się z panią swoją wiedzą nabytą w ostatnim czasie.
Nadal uważam, również po tych deficytach wzrokowych, o których pani pisze, że potrzebuje pani konsultacji neurologicznej oraz mądrej i rzetelnej diagnostyki. Okulista może okazać się za *małym* specjalistą w pani przypadku. Przerabiałam tę drogę z moją córką.

Wanda 2013-01-31, 09:54

Dziękuję bardzo Pani Wando za zainteresowanie. Wybieram się do neurologa po tym jak od kilku dni dołączyły się bóle głowy.

Sylwia 2013-02-01, 21:45