Mioklonie lewej ręki i nogi

Od ok.miesiąca mam mioklonie początkowo w palcach lewej ręki,później już cała ręka z barkiem a teraz także pojawiły się w palcach lewej nogi. Czym może to być spowodowane? Mam 38 lat,jestem ogólnie zdrową kobietą. Nic poza tym mi nie dolega oprócz delikatnych zawrotów głowy.














Sylwia 2013-01-24, 21:44

Wg nauki zwanej filozofią nie ma skutku bez przyczyny.
Nie jestem lekarzem, tylko matką córki, której postawiono diagnozę SM, potem doszła borelioza...
Moja rada : należy prosić neurologa o skierowanie na badania neuroobrazowe (tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny z kontrastem) w celu wykluczenia chorób ośrodkowego układu nerwowego.
Wskazane objawy, z tego co wyczytałam gdzieś na tym forum zresztą mogą byż również objawami padaczki, czy chorób metabolicznych.
Pozdrawiam

Wanda 2013-01-25, 12:10

Dziękuję za odpowiedź. Czy może Pani napisać jakimi objawami zaczęło się u córki SM?

Sylwia 2013-01-25, 14:41

Drętwiały jej palce u rąk i nóg, później całe ręce i nogi, a nawet brzuch i twarz, miała uczucie prądu przepływającego przez kręgosłup przy schylaniu głowy, silną arytmię (chociaż EKG wychodziło dobrze), ciemne plamy latające przed oczami. Bolą ją kości kolan i łokci.
Rezonans z kontrastem wykazał zmiany demielinizacyjne a badanie płynu mózgowo - rdzeniowego tzw. prążki oligoklonalne. Postawiono diagnozę SM.
Do tej diagnozy doszła druga - borelioza. I ją leczymy metodą wg ILADS. Obydwie choroby dają podobne objawy, więc tak naprawdę póki co nie jesteśmy pewni tego SM-u.
Wiele razy pisałam na tym forum dokładniej- także w temacie stwardnienie rozsiane.
Pani chyba powinna zrobić również EEG.

Wanda 2013-01-25, 18:59