Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Mimowolne skurcze mięśni, problemy z równowagą i niedowład w lewej ręce

Mimowolne skurcze mięśni, problemy z równowagą i niedowład w lewej ręce

Witam mam 18 lat, jestem mężczyzną, pale papierosy, nie biore innych używek, piję alkohol tylko okazyjnie.

Od jakiegoś czasu a mianowicie ok. roku zauważyłem, że z moim ciałem dzieje się coś niepokojącego a mianowicie zaczęły sie pierwsze mimowolne skurcze mięśni natomiast od niedawna skurcze nasilają się, są coraz częstsze (na szyji, na brzuchu, na twarzy) mam także problem z równowagą i nie chodzi tu o to, że się wywracam tylko, że od czasu do czasu potykam się o coś nie mam całkowitej władzy nad ciałem ponadto w lewej ręce tak bym to określił mam niedowład. Co chwile podnoszę barki, czuje po calym ciele jak mi krew w żyłach pulsuje.

Nie wiem jak dokładniej moge opisać objawy. Prosze o pomoc postaram się wyjaśnić bardziej szczegółowo jeśli zaistnieje taka potrzeba... :(.

Czytałem pewnien post na forum.
Dystonia szyjna - Czy to ma coś wspólnego ze mną?

Kamil 2012-03-12, 15:47

Najlepiej udać się do neurologa osobiście, po badaniu neurologicznym będzie można powiedziec czy to niedowład, osłabienie mięśni, ewentualnie ustalić przyczynę. Należy także wykonać podstawowe badania lab. krwi wykluczyć zaburzenia eletkolitowe, niedokrwistosć, niedobór witaminy z gr. B.

neuron 2012-03-18, 19:27