Miastenia

Od pewnego czasu moja babcia ma problemy z przeżuwaniem i często opada jej głowa. Czy to może być miastenia? Jak można to zrobić?














Wercia 2011-08-06, 10:17

W zasadzie nie muszą to być objawy miastenii. Ze względu na wiek mogą to być objawy zmian naczyniowych mózgu, osłabienie mięśniowe, choroba Parkinsona. Radzę skonsultować się osobiście z neurologiem.

neuron 2011-08-07, 23:18

Witam,
Mam 60 lat,od 2 miesięcy mam objawy miastenii (podwójne widzenie, opadanie powłok-najpierw prawej teraz obydwu, zaburzenia mowy), od poniedziałku,tj. 4.06.2012 zażywam leki*mestinon* jedna tabletka co 6 godz.
W pierwszych dniach stosowania leku miałem problemy ze snem, ale ten objaw ustąpił, natomiast dzisiaj wieczorem wystąpiły trudności podczas przełykania, nadmierne gromadzenie śliny oraz występowanie potu.
Czy są to tylko efekty uboczne stosowanego leku, czy coś poważniejszego ? (Mam tutaj na myśli szczególnie trudności w przełykaniu)
Z góry dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam Władysław.

Władysław 2012-06-09, 21:47

Witam
Jestem wlasnie w szpitalu i stwierdzono u mnie miastenie.Zaczęło sie od skaczącej powieki,pozniej opadającej.W dalszej fazie zaczelo sie dwojenie obrazu i oslabienie miesni konczyn.Badanie EMG ewidentnie potwierdzilo chorobe. Spadek sily nawet o 44%. Dostalem mestinon.w poczatkowej fazie pomagal ale przy moim trybie praby ok 14h na nogach mam wrazenie ze nie pomaga.Nasililo sie dwojenie obrazu a po kucnieciu nie ma mowy o wstaniu.Schody sa nie do pokonania.Badanie na przeciwciala acetylocholiny wyszlo ujemnie (0,09) Zrobiono 2 badanie EMG ktore wyszlo dodatnio,spadek o 33%. Badanie na prace miesli wyszlo ok(prawidlowo funkcjonuja). Bylem u docenta Zielinskiego z zakopanym ktory nie stwierdzil u mnie przetrwalej grasicy. (zdjecia z plytki ktora dostalem po badaniu chyba rezonans czy tomograf).Wyslano mnie do w-wy do dr. Fidzianskiej.Po opowiedzeniu jej calej historii i przejrzeniu plytki rowniez stwierdzila ze to nie miastenia (przy miasteni nie bola miesnie a mnie w poczatkowej fazie bolaly jakbym mial zakwasy po silowni) nie mam zaburzen mowy ani zaburzen przezuwania pokarmu.
Moje pytanie brzmi...Czy jest mozliwa miastenia bez obecnych przeciwcial?? i czy sa jakies badania ktore mogly by jeszcze potwierdzic ta chorobe??

Z gory dziekuje i czekam na odpowiedz

Zibi 2013-03-05, 18:08

Mam pytanie odnośnie badanie na ACHR. Czy wynik 0,08 jest dobrym, czy złym wynikiem? Jestem ciekawa bo do wizyty zostało mi jeszcze 2 tygodnie.

Krysia 2013-05-08, 22:02