Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Makijaż permanentny a porażenie nerwu twarzy

Makijaż permanentny a porażenie nerwu twarzy

..mam pytanie do lekarza... mam 28 lat, jako nastolatka mialam porazenie newu trojdzielnego twarzy,
pol twarzy byla jak sparalizowana.. mialam naswietlania, i terapie pradem..przeszlo po ok 2-3 miesiacach, od tamtej pory nie mialam klopotow z buzia. Chcialabym zrobic sobie makijaz permanentny - kreski na gornych powiekach ( brwi juz makijazem permanentnym zrobilam niedawno i nie mam negatywnychi reakcj ani reakcji i alergicznych).. chcialabym wiedziec czy makijaz w okolicy oka- jak kreska gorna na powiece moze spowodowac jakic uraz- jak dotkniecie nerwu? pytalam kosmetyczke ktora wykonuje zabieg (robila mi brwi) powiedziala ze ,
igla nie dociera do tak glebokich warstw skory by uszkodzic nerw, chcialabym jednak poznac opinie lekarza.. i dowiedziec sie czy jednak jest jakies wieksze ryzyko w mojej sytuacji, i czy lepiej bylo by nie robic makijazu.
dziekuje

Mp 2012-04-02, 15:58

Porażenie nerwu w przeszłości przebiegało najpewniej na tle infekcji. Myślę, że na tą chwilę nie występują u Pani przeciwwskazania do takiego zabiegu kosmetycznego.

neuron 2012-04-05, 18:27