Forum neurologiczne » Nowotwory układu nerwowego » Lita masa tkankowa w przednio-górnej części płata przysadki mózgowej

Lita masa tkankowa w przednio-górnej części płata przysadki mózgowej

Witam, ostanio odebrałam wynik badania MR, oto jaki jest opis:

Lita masa tkankowa w przednio-górnej części płata przysadki mózgowej uwypuklająca się nadsiodłowo stycznie do skrzyżowania wzrokowego. Wymiary guza, najpewniej gruczolaka przysadki, ok. 7x8 mm.
W sekwencjacj T2 zależnych w obrębie istoty białej okołokomorowej rozlane słabo odgraniczone obszary hiperintensywne bez cech wzmocnienia pokontrastowego - demienilizacyjne?.
Asymetria układu komorowego-róg skroniowy prawej komory bocznej poszerzony. Poza tym obraz układu komorowego i przestrzeni płynowych okołomózgowych prawidłowy.

dodam, że miałam robione badanie prolaktyny. Nie byłam jeszce u lekarza-czekam na wizyte ale wiem, że naczczo wynik jest prawidłowy natomiast po obciążeniu jest zawyżony - nie wim jak bardzo bno nie widziałam wyniku-to są informacje od pielęgniarki.

Proszę o opinię tego wyniku.
Marta

Marta 2009-11-09, 13:44

Z opisu wynika, że to gruczolak przysadki, najpewniej prolactinoma. Resztę zmian musi ocenić neurolog porównując z towarzyszącymi objawami, nasileniem/ nieprawidłowościami w badaniu neurologicznym.

neuron 2009-11-09, 22:26