Leczenie oponiaka

Witam poniżej wkleję treść tomografii głowy mojej mamy, nie wiem jak to odczytać... terminy na wizyty długie, co mam zrobić ? Proszę bardzo o POMOC :(
*Przylegający do ściany przedniej dołu przedniego czaszki na wysokości górnej części zatoki czołowej lewej, w bezpośrednim sąsiedztwie dolnej części sierpa mózgu po stronie lewej patologiczny, izodensyjny w fazie natywnej twór, w fazie po podaniu kontrastu ulegający wyraźnemu jednolitemu wzmocnieniu kontrastowemu, w łącznych max wym. W płaszczu skanu ok. 17x13mm cc do ok. 16mm. Przednia powierzchnia opisywanego tworu na długości ok.. 14mm zlewająca się z powierzchnią kości czołowej, cech naciekania, destrukcji warstwy okostnowej tego fragmentu kości nie stwierdza się.
Obraz w całości najp odp oponiakowi.
Zaznaczona hipodensyjna strefa obrzękowa obejmująca głównie istotę białą podstawy płata czołowego ku tyłowi od opisanego tworu, w łącznych max. Wym. W płaszczu skanu ok. 19x18mm, szerząca się ku górze powyżej zmiany innych zmian ogniskowych w obrębie mózgu i móżdżku w wykonanym badaniu nie uwidoczniono. Układ komorowy nie poszerzony (wymiary k. III do ok. 3mm), nie przemieszczony, symetryczny. Przesterzenie płynowe (poza rejonem opisywanego tworu) w normie.
Przepływ kontrastu przez obie tętnice kręgowe oraz główne pnie tętnicze podstawy mózgowia widoczny, zachowany, wyraźna asymetria wewnątrzczaszkowych odcinków tętnic kręgowych – światło przepływu tego odcinka tętnicy kręgowej lewej średni. Do ok. 3,5mm, tętnicy przeciwległej do ok. 1mm.
Zatoki oboczne nosa oraz struktury obu uszu powietrzne prawidłowo, dobrze rozwinięty błędnik obu wyrostków sutkowa tych, upowietrzniający piramidy kości skroniowych. Kanały słuchowe wewnętrzne nie poszerzone, symetryczne.
Kości czaszki bez wyraźnej patologii.*

Piotr 2013-06-10, 15:04