Leczenie leukodystrofii

Czym jest leukodyskofia? Jak się ją leczy? Czy jest uleczalna? Jakie są objawy?














Jadzia 2011-03-07, 09:39

Leukodystrofie to grupa chorób dotyczących istoty białej mózgowia. Ma charakter postępujący a podłoże przeważnie genetyczne. Leczenie jest głównie objawowe, obejmuje rehabilitację. Nie ma jak na razie sposobu, aby skutecznie wyleczyć z choroby.
Główne objawy to zahamowanie w rozwoju psychoruchowym, nadpobudliwość, zaburzenia chodu związane z obniżeniem napięcia mięśniowego, a następnie zespół spastyczny.

neuron 2011-03-07, 18:08

Mam znajomych którzy maja chorą córcię na leukodystrofię, wiem jakie to wielkie cierpienie rodziców nas przyjaciół i samego dziecka, rodzice , również walczą wszelkimi sposobami żeby jej pomóc.Trafili na kontakt kliniki chorób genetycznych w Mediolanie gdzie dziecko przeszło mutację genu , nie wiadomo do końca jakie będą dalsze rokowania, ale lekarze twierdzą że choroba się zatrzyma i my mamy nadzieję, że będzie dobrze.U niej diagnoza była postawiona przez naszych lekarzy bardzo szybko i do kliniki we Włoszech trafili bardzo szybko i z tego co wiem to tam robią eksperymenty genetyczne na dzieciach u których jest stwierdzona ta choroba w krótkim czasie, chociaż nie powiem na sto procent że tak jest.

ewa 2011-10-23, 15:15