Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Leczenie cytomegalii u dziecka

Leczenie cytomegalii u dziecka

Witam prosze bardzo o porade u córki po urodzeniu wykryto cytomegalie wrodzoną w ciągu tygodnia po urodzeniu dostała się do szpitala na leczenie lekiem cymavele miała badanie słuchu ,które wyszło dobrze tak samo badanie okulistyczne bez zmian, usg brzucha też nic nie wykazało jedynie usg mózgowia troche mnie przeraża napisze wynik sprzed leczenia lekiem bo teraz czekam na badanie kontrolne.
USG mózgowia układ komorowy nieposzeżony,niesymetryczny,komora boczna nieco szersza,z wyokrągleniem rogów przednich, odległość pomiędzy rogami przednimi komór bocznych wynosi 24 mm . Głebokość rogu przedniego komory bocznej prawej 2,6 mm lewej 4,8mm komory 3 i 4 w normie. Szerokość przestrzeni płynowej na sklepistości mózgu wynosi 1,3 mm. Obraz splotównaczyniówkowych i i tylnego dołu czaszki w normie. Obustroniie widoczne są cechy LSV-miernie nasilone. Obustronnie widoczne są zmiany w okolicy bruzdy wzgórzowo ogoniastej odpowiadające najbardziej przebytej infekcji wrodzonej zmiany lito płynne do 25-28 na 0,9mm. Pozostałe struktury mózgowia nie wykazują odchyleń od stanu prawidłowego.
Moje pytanie brzmi czy po przebytym leczeniu jest szansa na zmiejszenie lub wchłonięcie się tych zmian lito-płynnych? Mała na rzie rozwija się prawidłowo jutro mamy kontrolną wizytę na rehabilitacji.

Monika 2012-05-10, 20:47

Jak na wrodzoną cytomagalię wydaje się, że nie doszło do wielu uszkodzeń. Po leczenie niewielka poprawa jest możliwa, jednak więcej będzie można powiedzieć po badaniu kontrolnym.

neuron 2012-05-12, 10:03

A jeszcze chciała bym się dowiedzieć co znaczy ,że LSV-miernie nasilone. Wczoraj byłam z malutką na kontrolnej rehabilitacji narazie nic niepokojącego się nie dzieje ,żest minimalne napięcie mięśniowe po lewej stronie przeszkolono mnie jak mam karmić i przewijać i jak układać malutką w łóżeczku oraz kilka ćwiczeń kontrola za 3 tyg. mam nadzieje ,że uda mi się z tym samej powalczyć.

Monika 2012-05-12, 13:18