Forum neurologiczne » Urazy » Krwiak na głowie niemowlaka po urazie

Krwiak na głowie niemowlaka po urazie

Moj synek spadł ze stołu. Od razu pojechaliśmy na pogotowie tam byliśmy na obserwacji, ale nie zostaliśmy wykonane żadne badania.Mianowicie nie wykonali rentgena ani TC. Po paru godz odesłano nas do domu i kazano obserwować dziecko.Na główce maluszka powstał spory Krwiaczek który Nas martwi.Jest miękki jest umiejscowiony po prawej stronie główki nad uchem bliżej tylu główki prawie na cala polówkę główki.dzisiaj jest 4 dzień a kolor jest lekko fioletowy. Martwimy się czy nie powinnyśmy jednak wybrać się do szpitala jeszcze raz i jednak wykonać prześwietlenie. Czy uraz taki może mieć wpływ na zachowanie Synka?Jakie mogą być następstwa takiego urazu u tak Malutkiego dziecka ? Za opowiedz serdecznie dziękuje.

Joanna 2011-10-02, 13:29

Najpewniej to tylko krwiak podskórny bez żadnych obrażeń wewnętrznych. Nie mniej jednak badanie obrazowe wówczas powinno zostać wykonane. U małego dziecka trudno rozpoznać typowe objawy pourazowe, dlatego rodzice najlepiej widzą zmiany w zachowaniu tj. np. niechęć do jedzenia, senność lub pobudzenie.

neuron 2011-10-03, 18:54

Zauważyłam dzisiaj u synka pod tym krwiaczkiem jest wyczuwałam coś twardego. Mąż mi powiedział,że był wyczuwalny wcześniej.co to może być??

Joanna 2011-10-04, 12:24