Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Kłucia w nodze, wokół pępka, drętwienie ręki, pisk w uszach i zimne poty

Kłucia w nodze, wokół pępka, drętwienie ręki, pisk w uszach i zimne poty

Witam

Nie wiedziałem gdzie zakwalifikować mój problem bo jest obszerny. Szczerze pisząc to już sam nie wiem co mi dolega, a jest coraz gorzej. Zaczeło się jakieś niecałe 2 miesiące temu
od lekkiego kłucia w lewej nodze(biodro/udo i niżej promieniuje w kolano) po takim 5 kilometrowym spacerze, gdzie w efekcie końcówkę spaceru odbyłem kulejąc.
W tym czasie dwa razy dziennie robią mi się bordowe uszy, jestem osłabiony, rano mam podpuchniete oczy i pieką mnie powieki i lewa ma tiki (od kilku lat mam nitki przed oczami).
Dwa tygodnie temu zaczeło się kłucie wokół pępka w szczególności lewa strona (trwa do dziś), na drugi dzień mialem taki dziwny 15-minutowy *atak* na który skłądało się: zdrętwienie lewej ręki (dziwna fala od barku) wraz mrowieniem i kłuciem na końcach palców.
Po 15 minutach stan zaburzenia świadomości(mini depresja) i drętwienia zelzał, miłem zatkane ucho prawe i dość mocny pisk w głowie oraz mam strzelanie w uszach po połknieciu czegoś. Na następny dzień ucho sie odetkało, pisk został i kolejne trzy nocki
nie przespane ze względu na drętwienie obu rąk i zimne poty. Teraz mam kłucia obu nóg (uda - promieniuje w dół), kłucia w plecach, strzelają mi wszystkie stawy, skurcze łydek lub kłucie łydek i ostatnie dwie noce miałem rano zdrętwiałe ręce a dziś nawet jakby drętwieją lekko nogi. Jest coraz gorzej. Mam tez pleśniawki od 5 miesiecy w jamie i jestem na diecie niskoweglowodanowej. Na USG stwierdzono *Zaleganie treści płynno pokarmowej w żołądku i 12-stnicy*.
Co to może być , czytałem o SM, niestrawności (wrzody żołądka), grzybica ogólnoustrojowa, nerwica ? Wiem że mam zrobić badania, jestem umówiony na gastroskopie i do neurologa.
Pozdrawiam

Michalll 2011-04-05, 16:47

Bardzo dobrze, że umówił się Pan już na wizyty. Nie ukrywam, że objawy są liczne, bez badań diagnostycznych trudno mi je powiązać w jedną konkretną jednostkę chorobową. Może to być kilka problemów, a przynajmniej dwa: gastroenterologiczny i neurologiczny. Dobrze, aby wykonał Pan również podstawowe badania tj. morfologia krwi, OB, glukoza, jonogram, kreatynina, lipidogram. Skierowanie uzyskać można od lekarza POZ.

neuron 2011-04-05, 23:08

Tak jestem umówiony i już się doczekac nie moge. Wszystko się zaczeło od pleśniawek w ustach 5 miesięcy temu. Morfologia ok, OB-3, mocz - białko śladowe, kreatynina ok, tarczyca ok, cukier sam mierze i jest od 70-105.

Generalnie z moich obserwacji zasada jest taka (już sie 3 razy powtórzyła w ciagu tych ponad 2 tygodni):
dzień pierwszy - kłucie oraz lekkie bóle wokół pępka, czyli sensacje jelitowo/zoladkowe
dzien drugi - drętwienie kończyn, dziwne fale mrowienie i powstające pleśniwki w jamie ustnej.
dzień trzeci i czwarty - oslabienie, ledwo dycham :P

....to mi wygląda na grzyba najbardziej i jego toksyny, ale podchodze do tego z dystansem. Od dwuch dni mam bardziej przelewania niż kłucia w jelitach. Coraz częściej oprócz plesniawek mam całą błone wewnątrz jamy pokrytą białą powłoką.

Pzdr

Michalll 2011-04-06, 10:53

Czy coś ustalono ? Mam podobne objawy.

Grzechu 2012-03-22, 22:57