Forum neurologiczne » Urazy » Jestem po wypadku komunikacyjnym i urazie kręgosłupa szyjnego

Jestem po wypadku komunikacyjnym i urazie kręgosłupa szyjnego

Witam serdecznie będę niezmiernie wdzięczna za pomoc w wyjaśnieniu mojego problemu.Ponad rok temu uległam wypadkowi komunikacyjnemu , uderzyłam głową w zagłówek.Nie było utraty przytomności ale po ok. 2 godzinach od zdarzenia zaczęła mnie boleć głowa i kręgosłup.Zgłosiłam się na izbę przyjęć bo pojawiły się nudności zawroty głowy i silny szum w uszach.Wykonano tomograf głowy i kręgosłupa jednak nic nie stwierdzono.Założono kolnież ortopedyczny na miesiąc i wysłali do domu.Jednak ból głowy i kręgosłupa nie ustępował często pojawiają się zawroty głowy, drętwienie kończyn górnych, pojawiły się dziwne napady bólowe w klatce piersiowej.Po zmianie lekarza po kilku miesiącach, który wysłał mnie pilnie na rezonans stwierdzono zniesioną lordozę szyjna , rozluźnienie aparatu więzadłowego,obniżone tarcze międzykręgowe umiarkowanie na poziomach c2/c3/c4/c5/c6.Osteofity trzonów kręgowych na poziomie c3/c4 i c4/c5 skierowane dokanałowo powodują redukcje przedniej przestrzeni buforowej worka oponowego.Następnie wykonano EEG w którym zapisano : Zapis spoczynkowy w granicach dopuszczalnej zmienności z liczną i nieregularną czynnością podstawową 9-11 Hz do 20-60 uV o maksymalnej amplitudzie w tylnym biegunie mózgu.Redukcja zatrzymania zaznaczona. Fotostymulacja bez wpływu na zapis. W czasie Hv , w płatach skroniowych pojawiają się pojedyńcze fale ostre ok.8-9 Hz do 50 -70 uV.Zmian lateralizacyjnych ani uogólnionej napadowości nie stwierdzono.Ból nie mija zaczynam obserwować pogorszenie wzroku.Po konsultacji Neurochirurgicznej zapisano ze konsultowana byłam z powodu:Syndroma Posttraumaticum Spondylosis Radikulopathia Cervicalis,Thoracalis et lumbalis Insufficientia Cirulatoria AA. Vertebro- Basilaris Reactio Sytativa Depresiva.Jeśłi mogę prosić o wyjaśnienie łacińskich określeń i ogólnie oceny stanu zdrowia i o co chodzi dlaczego dolegliwości sie pojawiają a nie ustepuja.

Agusia 2011-11-10, 11:03

Pani dolegliwości wynikają ewidentnie z urazu w trakcie wypadku. Należy zastosować rehabilitację. Tłumaczenie brzmi: zespół pourazowy, zmiany zwyrodnieniowe i zespół korzeniowy szyjny, piersiowy i lędźwiowy. Zmiany niewystarczające do operacji.

neuron 2011-11-15, 17:07

Dziękuję za pomoc myślę , ze teraz będzie mi łatwiej przechodzić przez to wszystko bo boję się o dalsze konsekwencje.rehabilitacje zaczynam dopiero 17 listopada trochę późno ale system mamy tak chory ze nie ma innej możliwości.Na rehabilitację czekam od marca 2011 roku.
Jedyne co mnie martwi to stan zdrowia jeśli chodzi o przyszłość czy będę mogła normalnie pracować i funkcjonować czy nie dojdzie do niepełnosprawności całkowitej.Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Agusia 2011-11-16, 10:50

Proszę jeszcze podzwonić do innych ośrodków rehabilitacji w Pani okolicy. Być może uda się wcześniejszy termin ustalić.

neuron 2012-05-01, 10:41