Jak to interpretować

Tk głowy: stan po craniotomii w okolicy potylicznej po stronie lewej. OBecność krwawienia wewnątrzczaszkowego nie wykazano. W przyśrodkowej części płata potylicznego widoczny niewielki obszar hipodensyjny w eym. ok 14x11 mm - blizna płynowa? - zmiana po zabiegu. W tej okolicy widoczne poszerzenie przestrzeni płynowej przymózgowej szerokość do 5 mm. W tylnej części trzonu ciała modzelowatego niewielkie ognisko hipodensyjne o sr. 12 mm oraz do przodu nieostro odgraniczony obszar hipodensyjny o sr 14mm. niewielki tluszczak sr 5mm przy zatoce strzalkowej na wysokosci craniotomii. jama przegrody przezroczystej i jama Vergi szerokosci do 3mm. poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych bez zmian. układ komorowy symetryczny nieprzemieszczony nieposzerzony.

stan po craniotomii to po zabiegu usunięcia guz okolicy potylicznej ktory okazał się glejakiem 1 stopnia. guz miał przed operacją wlk. 13x7 mm z ogniskiem wzmocnienia 6,4x3,2mm.
zabieg neuronavigacji w październiku 2013.
z badania z marca 2014 wlk. 5,7x4,2x5,6mm oraz zaniki korowe w tej okolicy z poszerzeniem przestrzeni płynowej przymozgowej 9,9mm.
w badaniu PET z 12.2013 - w lewym placie potyl przystrzalkowo pasmo zwiekszonej kumulacji radiofarmaceutyku konczoce sie ogniskiem o sr do 8 mm- SUV zmiany 1.34/1.92 (T/B radio 1.46 i 1.86 odpowiednio) ok 3cm od wewnetrznej powierzchni kosci potylicznej


inne zmiany według poprzednich badan
ciele modzelowatym: 13x10mm i druga 10x7mm (we FLAIR jest sygnał czesciowo sie wytlumia - bogatobialkowa tresc?)
dyskretne zmiany w tylnej czesci wzgorz. pojedyncze bardzo drobne ognisko hiperintensywne ognisko bez wzmocnienia w placie ciemieniowym prawym - glioza naczyniopochodna



moge wszystkie wyniki na pw lub mail wyslac

Czy guz potylicy urósł? Czy ten tluszczak jest groźny? Gdzie jest ta zatoka? Czym jest ten zanik kory mózgowej czyvto poważne? Jak te zmiany do ogólnego stanu zdrowia mogą wplywac dodam że miałam eeg i wykazalo padaczkę czesciowa. Mam dretwienia rak nog i niekontrolowane wyrzuty w bok rąk i nóg. Czym jest glioza naczyniopochodna i ta bogatobialkowa tresc?
Mam zaledwie 23 lata. Choruje dodatkowo na recklinghausena typ 1.

Joanna 2014-04-24, 20:51