Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Inporel i Tiapridal na tiki nerwowe u dziecka

Inporel i Tiapridal na tiki nerwowe u dziecka

Od jakiegoś czasu moja córka ma tiki nerwowe: mruga szybko oczami, potrząsa głową. Lekarz przepisał jej leki Inporel i Tiapridal. W ulotce jest opisanych wiele skutków ubocznych, czy dziecko może je mieć? Czy powinna brać je wszystkie? Czy nie są dla niej za silne? Ma 7 lat.














Nutria 2011-05-18, 06:44

Mój syn kilka lat temu brał Tiapridal na tiki.Bardzo mu pomagał i żadnych ubocznych nie było.

andzia 2011-05-19, 14:44

Wszystkie skutki uboczne jakiegokolwiek leku zarejestrowane w przypadku danej substancji muszą zostać zawarte w ulotce, są to wymogi wobec firm farmaceutycznych. Nie oznacza to jednak, że zawsze i u każdego one występują. Jeśli zauważy Pani niepokojące objawy to wówczas, nawet telefonicznie, można skonsultować się z lekarzem prowadzącym, odstawić lek. Lekarz dobrze przepisał leki, zapewne w odpowiedniej dawce co jest bardziej istotne.

neuron 2011-05-19, 21:28

Mój 17 letni syn też od ok. 2 tygodni bierze Iporel 3 x 1 i Tiapridal 3 x 1 ma tiki głosowe .Mam zapytanie po jakim czasie widać było poprawę .

Jola 2012-08-10, 09:29