Forum neurologiczne » Wady wrodzone układu nerwowego » Hipoplazja robaka móżdżku

Hipoplazja robaka móżdżku

Jestem w 23 TC. Podczas połówkowego badana USG lekarz zdiagnozował częściową hipoplazję/agenezję robaka mózgu. Niestety kolejne wizyty u innych lekarzy ginekologów potwierdziły tę diagnozę. Na chwilę obecną hipoplazji nie towarzyszą inne wady ( serca, nerek, głowy ). Nadal ( czas oczekiwania 3 tygodnie ) oczekuję na wynik badania wód płodowych aby wykluczyć wady chromosomowe. Wiem też że nawet jeśli teraz na usg nie uwidocznione zostały inne wady to mogą, choć nie muszą, się one rozwinąć.

Bardzo proszę o informcję nt. najlepszych i najgorszych rokowań. Na co powinnam się przygotować? Z jakimi specjalistami się skonsultować? Czy po 30 tygodniu powinnam zrobić dzidziusiowi rezonans magnetyczny?

Anonim 2012-04-29, 07:57

Taka izolowana wada może nie przejawiać się klinicznie. Więcej na pewno będzie można powiedzieć po ostatecznych wynikach badań genetycznych. Pozostaje w zasadzie wzmożony nadzór nad ciążą. Nie wydaje mi się, aby była konieczność wykonywania MR w czasie ciąży. Najlepiej skonsultować się z dobrym specjalistą z zakresu ginekologii i położnictwa wykonującego usg prenatalne. Polecam dr ze Szpitala im. Orłowskiego w Warszawie, wiem, że przyjeżdzają do niego kobiety z całej Polski.

neuron 2012-04-29, 10:49

Bardzo dziękuję za informacje. Czy mogłabym prosić o nazwisko polecanego doktora. Z góry dziękuję.

Anonim 2012-05-08, 07:38

Niestety nie pamiętam. USG ginekologiczne - zapisy na badania w dni powszednie tel. 22 584 11 38 w godz, 13- 14 - proszę zadzwonić pod ten numer i wypytać o nazwisko dr.

neuron 2012-05-08, 19:03

Jeszcze raz bardzo dziękuję

Anonim 2012-05-09, 12:09