Forum neurologiczne » Urazy » Hiperintensywny obszar przy rogu czołowym prawej komory bocznej po urazie

Hiperintensywny obszar przy rogu czołowym prawej komory bocznej po urazie

Witam, okolo 8 miesiecy temu w wyniku pobicia uderzony zostalem kilka razy w glowe, lekarz zalecil mi badanie rezonansu, w wyniku ktorego nie stwierdzono zadnych nieprawidlowosci w obrazie MR, jednak proszono mnie o powtorzenie badania po okolo pol roku na lepszym niz dostepny w szpitalu aparacie, zatem wykonalem badanie prywatnie w polecanym mi osrodku. W opisie nie stwierdzono nic nieprawodlowego, poza rozpoczynajacym opis stwierdzeniem:
*Przy rogu czolowym prawej komory bocznej w istocie bialej widoczny jest hiperintensywny ( T2 w tym FLAIR ) obszar, trojkatnego ksztaltu wielkosci ok, 6mm x 5mm, zajmujacy istote biala*
Chcialbym dowiedziec sie czy powinienem sie martwic lub dalej diagnozowac swoja glowe, oraz czy zmiana ta moze miec wplyw na moja pamiec i koncentracje ( od zdarzenia o ktorym pisalem odczuwam nieznaczny spadek sprawnosci intelektualnej, szczegolnie przy zadaniach typowo matematycznych ). Mam 22 lata, waze 80 kg i jestem studentem Matematyki. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Karol 2011-12-21, 12:44

Może to być zmiana odpowiadająca za Pana dolegliwości. Jest ona niewielka. Dobrze by było, aby porównać poprzednie wyniki badań z tymi. A także skonsultować się osobiście z neurologiem. Można wykonać badania MMS oraz skonsultować się z neuropsychologiem.

neuron 2011-12-22, 18:13

Dziekuje bardzo za odpowiedz!

Karol 2011-12-22, 23:48