Guz na czole, nie kostniak

Mam 26 lat, jestem kobietą. Ok. 3 miesiące temu zauważyłam na prawej skroni guzek o średnicy 1 centymetra. Jest twardy jak kość, dokładnie wyodrębniony, nie przesuwa się pod skórą (skóra wygląda normalnie), powoli rośnie. Byłam u lekarza 1. kontaktu oraz u neurochirurga, badano mnie pod kątem wystąpienia kostniaka, ponieważ kostniaki mam na stopach (3 zmiany, jedna ze śródstopia została usunięta 13 lat temu, nie wysłano jej na biopsję, pozostałe dwie znajdują blisko ścięgna Achillesa, odradzano mi ich usuwanie). Ani RTG, ani TK (bez kontrastu) nie potwierdziły tej hipotezy - wg tych badań wszystko jest w normie. Zrobiłam też badania krwi (TSH niewiele ponad normę, jestem pod opieką endokrynologa, na razie zmieniam dietę i piję wodę wzbogaconą jodem, za miesiąc mam znowu zbadać poziom TSH) oraz byłam u dermatologa. Dermatolog wykluczył, że guzek jest kaszakiem (jest nieruchomy, twardy i nie ma ujścia). Jeśli można coś wywnioskować z tego opisu,proszę o informacje; wizytę u neurochirurga mam dopiero za miesiąc.

Karina 2012-10-30, 13:05