Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Guz kostny w okolicy potylicznej, wrastający wgłąb głowy

Guz kostny w okolicy potylicznej, wrastający wgłąb głowy

Dzień dobry!
Mam od jakiś 2-3 lat guzek z tyłu głowy.Byłem u chirurga onkologa który stwierdził że to kostniak.Dostałem skierowanie do Neurochirurga ponieważ pani Chirurg onkolog twierdzi że guz jest dość duży i że rośnie w głąb czaszki nie wiem jakie badanie bym musiał mieć wykonane aby ocenić czy ten guzek nadaje się do operacji czy też nie.I dlaczego gdy mrugam oczami to ten guzek mi cały pulsuje strasznie się boję a wizytę u Neurochirurga mam dopiero za 2 tygodnie i nie wiem na co się przygotować.Proszę bardzo o pomoc.

Zaniepokojony!!!! 2010-08-24, 16:36

Należy wykonać badania obrazowe głowy. Zwykle kostniaki pozostawia się pod obserwacją, kiedy jednak powiększają swoje rozmiary rozważa się leczenie chirurgiczne. Występujące objawy są skutkiem najprawdopodobniej ucisku kostniaka na mózgowie, stąd konieczność wykonania badań obrazowych. Po wykonanych badaniach będzie można podjąć decyzję co do dalszego postępowania.

neuron 2010-08-25, 21:24

Dziękuje za odpowiedź

Zaniepokojony!!!! 2010-08-27, 10:57

Dostałem skierowanie na Tomograf Komputerowy Głowy ale niestety mój stan ogólny nie jest zbyt dobry ponieważ bardzo mnie boli głowa pulsuje mi ten guzek co mam w głowie i mam straszne nudności.Lekarz Neurochirurg mi powiedział że to nie wygląda na Kostniaka.Napisał w rozpoznaniu do Badania CT głowy Guzek Miekki okolicy potylicznej co to może oznaczać i jakie musiało by być dalsze postępowanie.Czy jak bym miał operację to czy ona jest poważna proszę o pomoc.

Zaniepokojony!!!! 2010-09-20, 15:17

Niestety bez wyniku Ct nie jestem w stanie udzielić Panu odpowiedzi na zadane pytania. Proszę wykonać zlecone badania. Bez badania trudno mi ocenić nawet czym może być owy guzek, jeśli nie kostniakiem.

neuron 2010-09-28, 18:56

Ja również mam guza z tyłu głowy. Nie wiem co to jest on podobnie jak u *ZANIEPOKOJONY* rośnie. Czasami bardzo boli mnie głowa, tak że czasami jak boli to chodzę jak pijany. Guz czasami pulsuje. Co mam robić? Czy to może być złośliwe? Proszę o odpowiedź.

zagubiony 2011-10-10, 22:29