Forum neurologiczne » Guzy czaszki i tkanek miękkich głowy » Guz kąta mostowo-móżdżkowego

Guz kąta mostowo-móżdżkowego

Witam, rok temu miałam operacje usunięcia guza położonego w lewym kącie mostkowo - móżdżkowym o wymiarach 32 x 24 x 26 mm. Kilka dni temu robiłam drugi rezonans kontrolny. który mnie zaniepokoił. Wizytę u lekarza będę miała dopiero za miesiąc, więc chciałabym wcześniej prosić o objaśnienie mi wyniku badania. Przepiszę dokładnie opis badania kontrolnego. Oto on:
Strefa o podwyższonym sygnale w czasie T2 zależnym i sekwencji FLAIR oraz obniżonym w czasie T1 zależnym, zlokalizowana brzeżnie, w zakresie mostu i półkuli móżdżku po stronie lewej, odpowiada obszarowi malacji tkanki mózgowej. Po podaniu kontrastu i.v. wzmocnieniu uległ lity obszar o wym. około 10 x 6 x 3 mm, przylegający do bocznej części mostu po stronie lewej. Obraz może odpowiadać pozostawionemu fragmentowi guza lub wznowie. Wzmocnieniu uległa pogrubiała opona przy namiocie móżdżku po stronie lewej. Zmiany bliznowate otaczają kompleks nn. VII, VIII oraz n. V, po stronie lewej. Zwraca uwagę znacznie zwężony pozaciągany zarys n. V i VI po stronie lewej. Układ komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Prawidłowe przestrzenie płynowe przymózgowe. Jak mam to rozumieć? Bo miesiąc to długo, chciałabym załagodzić swój niepokój. Z góry dziękuję za pomoc.

Ewa 2013-03-08, 12:12