Forum neurologiczne » Urazy » Guz i uciski po lewej stronie na czubku głowy po uderzeniu w głowę

Guz i uciski po lewej stronie na czubku głowy po uderzeniu w głowę

Witam. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy uderzyłam się kilka razy głową o metalową konstrukcję (w pracy). Jedyny ból głowy jaki z tym kojarzę to ból głowy po samych uderzeniach i pojawiające się poźniej bóle (uciski) po lewej stronie na czubku głowy.
Wczoraj uderzyłam się przypadkiem z dużą siłą w półkę (nad łóżkiem). Uderzenie samo w sobie było dość mocno bolące. Dosłownie od razu pojawił się duży guz, twarde uwypuklenie w okolicy od -sutura coronalis wzdlóż sutura sagittalis (mniejwięcej do 1/3 długości). Po lewej stronie s.s. jest bardziej wklęśnięte.
Odczuwam lekki ból głowy. Oraz uczucie jej ciężkości. Wypadek zdarzył się wczoraj wieczorem, po czym odczuwałam lekkie mdłości, które ustąpiły samoistnie. Dziś pobolewa mnie lewa strona głowy. Czasami odczuwam krótkotrwałe i lekkie mdłości. Czy to może być z tym związane. Jakie konsekwencje może mieć to usytuowanie obrzęku. Kiedy powinien ustąpić. W razie jakich niepokojących objawów powinnam udać się do lekarza.

Barbara 2011-11-23, 17:06

W przypadku występowania silnego bólu głowy, zawrotów, nudności/wymiotów należy zgłosić się do lekarza, np. izbę przyjęć gdzie zostanie wykonane ct głowy. Pani objawy mogą wynikać z miejscowego stłuczenia, powstania krwiaka podskórnego i obrzęku tkanek. Proszę w razie bólu stosować apap. A do miejsca stłuczenia przykładać np. woreczek z lodem.

neuron 2011-11-26, 10:25