Dziwne przelewanie w glowie

Witam ,prosze o pomoc w zdiagnozowaniu choroby. Od maja mam dziwne niecykliczne *przelewanie*w glowie,trwajace kilka sekund, powtarzajace sie przez 10-15 min. Wydaje mi sie ,ze zwieksza sie cisnienie(~140/90/ tetno 70-pomiar robiony w czasie trwania),zatkane uszy (jak po kontakcie z woda),silne oslabienie ale bez utraty przytomnosci, paniczny lęk.Po ataku takim wracam do siebie ale jestem bardzo oslabiona i wystraszona. Bez zmiany koloru skory, bez zadnych zewnetrznych zmian widocznych dla osoby ,ktora jest ze mna .Diagnoza nie postawiona leczenie:cavinton, atoris,polokard wlaczone w lipcu tego roku narazie bez zadnych efektow .Badania:EEG-zapis w granicach normy,usg doppler tet, szyj.prawie w granicach normy,tetnice szyjne CT-blaszki miazdzycowe C-6 zwezenie do 40%po stronie prawej ,po lewej C5, C6wewnerzne 30-40%. Badanie MR mozgowia:cechy zaniku kor.-podkor.nadnamiot.przysadka splaszcz. w dnie siodla, w istocie bialej ogniska hyperintensywne w obrazach T2- zaleznych max do 8 mm prawdopodobnie naczyniopochodne(demielinizacyjne wydaja sie mniej prawdopodobne, uklad komorowy poszerzony ,symetryczny,bez przemieszczen.Badanie dna oka I/II -pojedyncze obj. ucisku na skrzyzowaniach tetnic z zylami .CR kregoslup szyjny:lordoza szyjna zniesiona zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej C6-C7oraz nieznaczne C4-C5,zmiany zwyrodnieniowe trzonow kregowych na poziomieC5,C6,C7.Prosze o pomoc moze ktos bedzie mial pomysl jak mi pomoc, moze spotkal sie z takim przypadkiem. Jestem zdyscyplinowana pacjentka ale przeraza mnie to ze lekarze kaza mi z tym życ, brac leki w/w ( nie powinny zaszkodzic)a ja czasami nie moge funkcjonowac . Obawiam sie ze moze zdazyć mi sie na ulicy , podzczas jazdy rowerem i nikt nie bedzie mogl mi pomoc . Mam zalecone kolejne badanie EEG, Rezonans kregosl. szyjnego ale to dopiero bedzie w polowie przyszlego roku nie wiem jak dam rade .

DAGMARA 2012-11-20, 21:46