Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Dziwne problemy ze snem, bezsenność i zmęczenie

Dziwne problemy ze snem, bezsenność i zmęczenie

Mój problem wygląda tak: mam 19 lat z uwagi na przewlekłe bóle nogi nie mogę prowadzić zbyt aktywnego sportowo życia (efekt kontuzji, kiedyś trenowałem muai-thai). Nie cierpię na nadwagę, staram się zachowywać aktywność umysłową (można powiedzieć, że stale ćwiczę umysł) a od jakiegoś czasu mam problemu ze snem. Wygląda to tak, za dnia jestem bardzo zmęczony i senny - w nocy śpię może 4-5 godzin a to dlatego, że mimo zmęczenia i senności za dnia i tak nie mogę w nocy dobrze spać. Mianowicie zasypiam około godziny 22 i następnie budzę się około 24 później po 1 w nocy zasypiam ponownie i znów się budzę około godzinę później i tak non stop. Cyklicznie budzę się w tych samych odstępach czasu co pewnie jest przyczyną senności podczas dnia. Niestety w ciągu dnia nie ma mowy o nawet krótkiej drzemce z uwagi na sporo zajęć - szkoła, praca ale nie są to zajęcia meczące fizycznie, poza tym w ciągu dnia nawet jakbym miał cały dzień wolny to i tak nie mogę usnąć. Dodam, że piję kawę ale w normalnych ilościach - 1-2 na dzień.

Radek 2012-05-15, 10:30

Należy pomyśleć o właściwej higienie snu, czyli kłaść się o stałej porze, wcześniej wywietrzyć dobrze sypialnie i pościel, nie jeść 2-3 godziny przed spaniem, nie uczyć i czytać w łóżku. W razie braku poprawy rozważyć leki nasenne.

neuron 2012-05-15, 17:47