Forum neurologiczne » Zaburzenia snu » Dziwne obrazy projektowane przed snem

Dziwne obrazy projektowane przed snem

Witam. Od ok. 3 tygodni męczę się z dość dziwnym problemem. Polega on na tym, że gdy zasypiam i w momencie jak czuję, że zaraz usnę, lecz dalej jestem w pełni świadoma tego, co się dzieje, mój mózg zaczyna *projektować* bardzo dziwne rzeczy. Czasami są to rzeczy, które się już działy lecz wzbogacone o całkiem abstrakcyjne elementy, np. wielki czarny ptasznik chodzący po białej posadzce (owego pająka kiedyś hodowałam, posadzkę również skądś kojarzę - ktoś ze znajomych ma taką w domu), lecz nagle zamiast jego tułowia pojawia się głowa zabawkowego wilka. Czasami myślę, że to sen, lecz gdy sobie zdam sprawę, że nim nie jest, te abstrakcyjne elementy zaczynają narastać w bardzo szybkim tempie do tego stopnia, że otwieram oczy, bo zaczyna mnie to przerażać. Bardzo proszę o pomoc, wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?

Weronika 2013-05-04, 20:00

Mam podobne objawy, jestem ciekawy również jak jest przyczyna.

Matejko 2013-05-05, 13:56

Lol. jest to najnormalniejsza w świecie fantazja wyluzowanego już mózgu. ale jeśli ktoś bardzo chce to może uznać, że to objaw jakiejś choroby psychicznej ;)

m 2013-09-17, 04:15

Najnormalniejsza ale trwa dopiero 3 tyg? moja znajoma ma podobnie, też nie wytrzymuje z przerażenia.

jjj 2014-05-23, 09:34