Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Dziwne mrowienia, kłucia i uciski w kończynach

Dziwne mrowienia, kłucia i uciski w kończynach

Witam, od kilku miesięcy (ok.6-8) mam dziwne mrowienia kończyn. Czasami dopada mnie taki bół w stopie coś w rodzaju silnego kłócia, ucisku, drętwienia. Trwa to klika sekund i odpuszcza ale jest to uciążliwe. Podobnie dzieje sie z rękoma- z tym, że jest to zwykłe mrowienie, ale pojawia sie niespodziewanie, nagle. Nie wiem czy moje objawy moga mieć związek z guzem przysadki możgowej którego mam. Ponadto, wynik badania rezonansem magnetycznym wykazał zmiany deminilizacyjne. Czym moga byc powodowane moje objawy?

Marta 2009-12-29, 11:43

Nie jest to raczej wynik guza przysadki. Możliwą przyczyną mogą być zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego lub zmiany demielinizacyjne. Na pewno konieczna jest dalsza diagnostyka w tym kierunku.

neuron 2009-12-29, 16:44

Witam ,mam 28 lat od roku mam drętwienia,mrowienia rąk,zawroty głowy,trudności w przełykaniu ale niewielkie.ciągle czuję się zmęczona,mam napady złości i często mroczki przed oczami .w rezonansie w istocie białej dwa drobne ogniska hiperintensywne świadczące o demielinizacji naczyniowej? tak właśnie napisano.mam się martwić? dziękuję za odpowiedż

JUSTYNA 2010-09-08, 22:11