Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Dyskretny zanik mięśniowy w obrębie odcinka piersiowego

Dyskretny zanik mięśniowy w obrębie odcinka piersiowego

Odwiedziłem już 2 neurologów ze swoimi objawami, ale jeden stwierdził, że nic mi nie jest i powinienem zażywać więcej ruchu i ćwiczeń, a drugi przygotował zestaw ćwiczen i nakazał zrobić MR kręgosłupa piersiowego, aby wykluczyć przeciwwskazania do wykonywania ćwiczen kręgosłupa piersiowego. Do wysłania mnie na MR kręgosłupa piersiowego skłonił lekarza dyskretny zanik mięśniowy w obrębie odcinka piersiowego. Czuję drgania mięśni, tak jakby małe niebolesne skurcze, w różnych obszarach rąk, nóg, czasem głowa - skronie i brzuch - rzadziej. Jak stoję to czuję jak pod stopami mi coś wibruje/krąży, nie jest to mocne wibrowanie/krążenie. Wcześniej było tak ze czułem to od góry bóg do dołu. Miałem odrętwiałą lewą część skóry głowy od potylicy do czoła, przy dotyku czułem ze jest odrętwiała, teraz już dużo mniej, ale jeszcze delikatnie jest. Słyszę szum w uszach, czasem się nasila. W ciągu dnia czuje się osłabiony. Budzę się nieraz z lekko ścierpniętymi nogami - stopami. Jak wstanę z łóżka to czuję kolki głównie w paluchu. Kilka razy miałem uczucie jakby mnie trochę piekły stopy. Podczas chodzenia, troche lubią mi odrętwieć palce u stóp. Zdazało się tak, że nawet metka z koszulki mi jakoś tak dziwnie uwierała, czułem takie dziwne uczucie na plecach. Odczuwam również czasem mrowienie w opuszkach palców u rąk.
RTG kręgosłupa:
rtg. kr. TH, L-S esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego w odcinku piersiowym prawoboczne. Prawostronna hemilumbalizacja S1. Zaostrzenia na krawędziach trzonów piersiowych i lędźwiowych - zmiany zwyrodnieniowe.
MR Głowy: W obrębie struktur mózgowia zmian ogniskowych nie wykazano. Układ komorowy symetryczny, nieposzerzony. Płyn w prawej zatoce szczękowej.
MR Odcinka piersiowego: Cech dyskopatii stenozy ani zwężenia otworów międzykręgowych nie uwidoczniono. Zmian śródrdzeniowych nie stwierdzam.

Ostatnio w odcinku lędźwiowym poczułem tak jakby ucisk - niebolesny, czułem tak jakbym coś tam miał i mnie uciskało w kręgosłup, taki dyskomfort zapromieniowało do nóg - dziwne uczucie w nogach jakby słabsze były, a łydki przeciążone, delikatne mrowienie w palcach u lewej nogi.
Kiedy leżę to czuje takie dziwne jakby krążenie w bocznych częściach ud i takie jakby mrowienie w palcach stóp, począwszy od najmniejszego.

dek 2009-11-16, 17:24

Przydałoby się jeszcze badanie MR odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Czy w ogóle były wykonywane badania biochemiczne krwi tj. jonogram, mocznik, kreatynina? Takie badania warto również wykonać. Przedstawione powyżej wyniki są prawidłowe.

neuron 2009-11-19, 15:12

A może mieć to związek ze zwyrodnieniami kręgosłupa ?

dek 2009-11-21, 22:44