Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drżenie ręki podczas hiperwentylacji przy wykluczonej tężyczce

Drżenie ręki podczas hiperwentylacji przy wykluczonej tężyczce

Witam. Od 3 miesięcy męczą mnie mimowolne drżenia mięśni raz szybkie ,raz pojedyńcze wystepujące w zaszadzie w każdym mieśniu włącznie z miesniem szyji i twarzy.Zdarzają sie też kilkusekundowe drętwienia twarzy. Badanie ogulne krwi i moczu w normie, badanie krwi na elektorlity też w normie.
Po wizycie u neurologa miałem wykonane badanie EMG na tężyczke utajoną.
Lekarz prowadzący badanie stwierdził iż wynik wyszedł ujemny, zarejestrowano jednakże fale dodatnie,dowiedziałem sie że może to oznaczac problemy z kręgosłupem szyjnym.Igłe aparatury miałem umiesząną na prawej dłoni.
Bardzo zastanawia mnie to iż w ostatniej fazie badania,tzn hiperwentylacji,po kilkunastu mocnych oddechach zaczęła drżeć i skakać mi ręka lewa-ta niepodłączona! ,było to widoczne ogłym okiem,widzała to nawet sama lekarz prowadząca badanie. Z tego co czytałem u źródel to tęzyczka własnie ujawnia się szczególnie w trakcje nadmiernej hiperwentylacji. Niewiem dlaczego objaw nie objął tej reki która była badana(wczesniej uciśnięta) tylko drugą leżąca swobodnie.chciałbym wiedzieć czy to może byc objaw tęzyczki czy nie,mimo tego że póba wyszła ujemnie sytuacja z prawą ręką wskazuje chyba co innego.Będe bardzo wdzięczny za odpowiedz.

marcin 28 2011-03-30, 12:12

Badanie EMG rejestruje drżenia w całym ciele, mimo, że *podłączona* jest tylko prawa ręka.

Nat 2016-04-28, 19:40