Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drżenie rąk i nóg podczas snu u małego dziecka

Drżenie rąk i nóg podczas snu u małego dziecka

Witam jestem mama 4,5 letniej córeczki, niedawno zauwazyłam że zaraz po zaśnięciu drgnie jej nóżka albo rączka, czasami raz czasami kilka razy , po kilu minutach śpi już spokonie i nic sie nie dzieje. Czasami też jak przed snem płacze to chwilkę po zaśnięciu przebiega ją dreszcz, trochę się niepokoję choc rozmawiała z pediatrą i powiedziała, że to są normalne odruchy, ale ja nadal się martwię, prosze o pomoc. W dzień nic złego się nie dzieje.














Monika 2011-06-16, 12:01

Są to normalne objawy snu, szczególnie u dzieci kiedy kształtuje się jeszcze układ nerwowy. To samo można zaobserwować u psów czy kotów podczas snu. Nie jest to patologią. Jeśli objawy zaczną przypominać napady padaczkowe wówczas radzę skonsultować się z neurologiem.

neuron 2011-06-17, 17:09

Witam mój synek ma podobne *odruchy* podczas snu podobno mam sie tym nie martwić-jednak to nie takie proste:) podaję mu meliskę w syropku zobaczymy podobno tak sie może dziać gdy dziecko jest bardzo zmęczone bądź miało wyczerpujący dzień pełen różnych wrażeń pozdrawiam

Ela 2011-06-17, 21:45