Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drżenia w okolicach intymnych przy problemach z kręgosłupem

Drżenia w okolicach intymnych przy problemach z kręgosłupem

Witam!
Panie doktorze nie wiem jak to opisać, to może wydać się śmieszne,ale od jakiegoś czasu
odczuwam w okolicach intymnych(dokładnie na dużej wardze sromowej po lewej stronie) jakby drżenie?, wibracje?nie wiem jak to okladnied opisać . Nie wiąże się z tym żaden ból czy pieczenie,ani przyjemność, tylko bardzo to denerwuje -siedzę czy stoje czy leże czuje że cos mi tam ciągle z małymi przerwami*bzyczy* leciutko,co to może być? Dodam tylk0, że byłam z tym problemem u ginekologa, która mnie dokładnie zbadała i stwierdziła, ze sprawy ginekologiczne są w porządku . Pragnę również podkreślić, że mam problemy z kręgosłupem
oto wynik mojego ostatniego rezonansu:
Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa (w pozycji leżącej).
Niewielki tylny kręgozmyk/niestabilność więzadłowa na poziomie L5-S1.
Cechy dehydratacji i obniżenia wysokości krążka międzykręgowego L5-S1
Nieznaczna szerokopodstawna wypuklina tylna krążka międzykręgowego L4-L5 powodująca modelowanie worka oponowego.
Szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 z obustronną lateralizacją powodująca ucisk na korzenie nerwów L5 w nieco zwężonych otworach międzykręgowych obustronnie.
Na niewielkim odcinku wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 sąsiaduje z korzeniem nerwu S1 po prawej stronie-możliwe okresowe drażnienie korzenia.
Pozostałe krążki międzykręgowe bez uchwytnych wypuklin.
Zmiany odczynowe w trzonach kręgów z krążkiem międzykręgowym L5-S1 typu Modic I.
Cechy spondylosis deformans z niedużymi osteofitami na krawędziach trzonów kręgów, szczególnie na poziomie l5-S1.
Panie doktorze czy te dziwne drżenia mogą być przyczyną od kręgosłupa?
Bardzo proszę o odpowiedź
Agata

Agata 2012-03-04, 11:15

Przyczyną może być dyskopatia. PRzede wszystkim należy jednak wziąć pod uwagę zaburzenia elektrolitowe tj. wapń, magnez oraz potas.

neuron 2012-03-04, 15:35