Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drżenia mięśni całego ciała i drętwienia twarzy przy dyskopatii

Drżenia mięśni całego ciała i drętwienia twarzy przy dyskopatii

Witam. Od 3 miesięcy męczą mnie mimowolne drżenia mięśni raz szybkie ,raz pojedyńcze wystepujące w zaszadzie w każdym mieśniu włącznie z miesniem szyji i twarzy.Zdarzają sie też kilkusekundowe drętwienia twarzy. Badanie ogulne krwi i moczu w normie, badanie krwi na elektorlity też w normie. do neurologa dopiero za miesiąc ide , nie wiem gdzie szukac przycyzny już.
Nadmienie ze dośc dużo trenuje, lekarz sugerował niedobór magnezu ale wyniki sa w normie.
Czy takie objawy mogą mieć pochodzenie *odkęgosłupowe*. dodam iż przechodziłem dyskopatie na poziomie l5-s1 w pozytywnym wynikiem rehabilitacji, do praktycznego ustapienia objawów bólowych.
Nie mam objawów dyskopatii z innych rejonów kręgosłupa.

Nadmienie iż mam już kilka nieprzespanych nocy z uwagi na te drżenia, testowo zazyłem leki uspokajające kilka razy tj, oxazepam,oprócz wiadomoego działania tego leku drżenia nie ustawały więc teorie o nerwicy jaką wysnuł mój lekarz rodzinny osobiscie wykluczam.

marcin lat28 2011-03-16, 12:10

Bardzo dobrze, że umówił się Pan do neurologa, wykonał podstawowe badania i wykluczył zaburzenia elektrolitowe. Nie wygląda na to, aby przyczyną była dyskopatia. Ważną informacją jest czy drżenie występuje w spoczynku czy też podczas wykonywania ruchu. Mogą to być np. drżenie samoistne, dystonie.

neuron 2011-03-16, 17:01

Drżenia te wystepują głownie kiedy mam zmiejszona aktywność psycho-fizyczną,podczas chodzenia,biegania wystepuja rzadziej lub wcale.Dają mi sie we znaki kiedy siedzie lub leże.

marcin lat28 2011-03-16, 18:38