Drgawki jednej strony ciała

Witam wszytskich czytajacych *)

Moj trzy letni synek miewa drgawki jednej strony nozki i raczki nie panuje nad ruchem swojego ciala. Skarzy sie przy tym ze bardzo go boli glowa i bardzo mocno wykreca jemu paluszki u nozki. Zaczyna sie to tak
ma chwilowe zatrzymanie organizmu patrzy w jeden puknt i idzie do mnie pochylony na jedna strone ma odruch wymiotny otwarta buzia i trzesie sie trwa to jakies 10 sek zaraz po tym zaczynaja sie drgawki nozki i raczki jest wielki placz ze boli racza nozka i glowa. calosc trwa do 2 min. Mial robione EEG i nie jest to padaczka. Bylam z dzieckiem na EEG video lekarze widzieli te ataki bo jest ich dziennie okolo 10 . Lekarz w Islandii bo wlasnie tam mieszkamy nie potrafi postawic diagnozy. Otrzymywal leki na padaczke na migrene i leki nie sa skuteczne. Mial robiona tomografie komputerowa glowy z kontrastem i wszyskie badania sa ok.
Co moze dolegac mojemu dziecku? jakie jeszcze badania moge zrobic?

Dorota z Is 2010-06-14, 22:45

Samo prawidłowe EEG nie wyklucza padaczki, jednakże wynik MR jest prawidłowy to faktycznie zmniejsza to prawdopodobieństwo jej występowania. Należy wykonać badania krwi, jonogram, glukoze, OB, CRP, ALAT, ASPAT, mocznik, kreatyninę, badanie ogólne moczu. Czy w rodzinie występowały podobne przypadki?

neuron 2010-06-15, 16:56

Bardzo dziekuje za odp.
W rodzinie nie ma takiego przypadku, a badanie krwi i moczy zrobie jak najszybciej.
Wlasnie wrocilam od neurologa i niestety lekarz rozklada rece bo nie wie co dziecku dolega.
Przez 14 dni dostawal lek TRILEPTAL 300mg i dostal virusa coxackie a 16 stan dziecka byl bardzo ciezki. Tabletki te byly bardzo skuteczne bo ataki ustapily. Dziwne jest to ze gdy maly ma goraczke i podaje sie jemu PANADOL ataki ustepuja na 3 dni. Dostawal tez leki o nazwie KEPPRA i PERIACTIN 4mg cyproheptadin, hydrochlorid. Drgawki sa prawej strony rzuca bardzo mocno reka i noga.

Dorota z Is 2010-06-15, 19:33

Witaj.
Bardzo jestem ciekawa czy coś się u was zmieniło, czy postawiono diagnozę??
Moja córka ma podobne objawy od 12 lat. Była leczona na padaczkę ale bez poprawy aż stwierdzono ze to jednak nie to.
Napady są częste i coraz mocniejsze(lewa strona: ręka, noga) a lekarze nie wiedza co jej dolega.
Mam nadzieje ze odwiedzasz jeszcze ta stronę, a może ktoś inny może coś zasugierowac , co to może być?

Iwona. 2011-11-22, 13:23

Witam!!
Mieszkam rowniez na islandi ,mam 35 lat i te same objawy ktore ....lekarze rowniez nie wiedza co sie ze mna dzieje....jezeli macie jakies informacje czy nowe diagnozy...prosze napiszcie....

sonieczka7 2012-11-16, 23:28

Hello,

Czy mieliscie panstwo kiedys operacje, albo wypadek samochodowy, wstrzas mozgu, upadki itp…...nalezy rzmasowac wszystkie szwy i blizny nawet te stare, oraz u dzieci...polecam znalesc terapeute ktory zajmuje sie masazami tkani lacznej( FASCIA po angielsku) taki masazysta to MYOFASCIAL THEAPIST....sama mialam drgawki lewej strony ciala, mrowienie na twarzy, uczucie ciagniecia od glowy do brzucha, ale po rozmasaowaniu starej bilzny po operacji miesniakow wszystko przeszlo. Te zrosty pod bliznami maja bardzo duzy wplyw na prace ukladu nerwowego. Prosze sobie poczytac * What is Muscle Fascia ?* na www.drnorthrup.com jest to nasz drugi uklad nerwowy. Mieszkam w NYC.

Krys 2019-08-17, 20:02