Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Drgania mięśni i mimowolne odruchy kończyn po nakłuciu lędźwiowym

Drgania mięśni i mimowolne odruchy kończyn po nakłuciu lędźwiowym

Witam,

Kilka dni temu mialem, naklucie ledzwiowe, nie wystapil zespol popunkcyjny, ale zauwazylem, ze pojawily sie drgania miesni i delikatne mimo wolne odruchy konczyn, czy moze to byc zwiazek z wykonanym badaniem?


Arek 2010-09-19, 14:20

A jaka była przyczyna badania? Być może to w tym kierunku należy skierować podejrzenie co do przyczyny dolegliwości. Prawdopodobieństwo, aby przyczyną była punkcja jest bardzo małe.

neuron 2010-09-19, 19:22

Badanie bylo robione pod kierunkiem rozpoznania SM, wynik negatywny, punkty niedokrwienne, wszystko wskazuje iz przyczyna nie jest neurologiczna, jednak czy po wykonaniu zabiegu, moglo dojsc do uszkodzenia jakiegos narzadu?czy to moga byc po prostu nerwy?

Arek 2010-09-21, 10:25

Podczas nakłucia nie doszło do uszkodzenia żadnego narządu. Myślę, że przyczyna jest inna. Stres odgrywa tu na pewno bardzo dużą rolę.

neuron 2010-09-28, 18:53

Dalsza diagnostyka jaka zalecono to kardiolog (wady przeciekowe serca- echo przelykowe), reumatolog oraz hematolog, czy moze Pan zaproponowac, na co warto jeszcze zwrocic uwage, aby wykryc od czego moga pochodzic zmiany niedokrwienne w mozgu oraz jaki moga miec efekt dla zdrowia, dziekuje za pomoc i odpowiedzi

Arek 2010-09-29, 14:43

Zmiany niedokrwienne w mózgu wynikają najprawdopodobniej z obecności rozległej miażdżycy (warto wykonać lipidogram), rzadziej z powodu zaburzeń krzepnięcia (zaplanowana konsultacja z hematologiem), cukrzycy (poziom glukozy), palenia papierosów, nadużywania alkoholu czy infekcji wsierdzia.

neuron 2010-09-29, 16:41

Lipidogram zbadany, nieznacznie przekroczony cholesterol calkowity reszta wynikow w normie, prawdopodobnie nie jest to przyczyna ognisk niedokrwiennych, czy prawda jest, iz mogly one powstac juz dawno temu, a objawy czyli uczucie stalej sennosci i przemeczenia wynikaja zupelnie z innej jednostki chorobowej?podstawowe badania krzepniecia krwi takze w normie, dodatkowo ANA - ujemny, nie pale, nie spozywam w nadmiernych ilosciach alkoholu

Arek 2010-10-01, 13:28